sobota, 23 czerwca 2018 r.

Aktualności

Rekolekcje w drodze

W ramach serii tzw. rekolekcji w drodze katecheci archidiecezji gnieźnieńskiej wybrali się w dniach 16-17 czerwca do Ujścia, Skrzatusza i Górki Klasztornej. Wędrując szlakiem sanktuariów pokłonili się Matce Bożej w trzech diecezjach.

Szkoła Animatora zaprasza

Chcesz się rozwijać w Służbie Liturgicznej? Chcesz przeżyć fajne wakacje? Ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie! Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza w dniach 16-23 lipca do udziału z zajęciach Archidiecezjalnej Szkoły Animatora.

Inowrocław: Dzienny Dom Pobytu

Bp senior Bogdan Wojtuś spotkał się pensjonariuszami i personelem Dziennego Domu Pobytu działającego przy parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. Placówka istnieje od marca tego roku. W czerwcu została poświęcona.

VIII Koncert Prymasowski

Oparta na motywach ludowych tańców latynoamerykańskich Msza Kreolska Ariela Ramireza wybrzmiała podczas VIII Koncertu Prymasowskiego, który odbył się w niedzielę 17 czerwca wieczorem w katedrze gnieźnieńskiej.

KSM w Inowrocławiu

Od 15 do 17 czerwca w parafii pw. Świętej Królowej Jadwigi w Inowrocławiu trwał biwak pod hasłem „Otwórz serce”, zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Młodzież zgłębiała temat Miłości Boga do człowieka, człowieka do Boga, a także miłości międzyludzkiej.

Konsekracja kościoła pw. MB Fatimskiej

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał w niedzielę 17 czerwca uroczystego poświęcenia nowo wybudowanego kościoła Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Gnieźnie. To pierwsza świątynia pod tym wezwaniem w archidiecezji gnieźnieńskiej.

60-lecie kapłaństwa

Ksiądz prałat Tadeusz Makowski obchodzi w tym roku 60-lecie święceń kapłańskich. Za powołanie i dar tak długiej i owocnej posługi dziękował w gnieźnieńskim kościele farnym, z którym jest związany od ponad 40 lat oraz w parafii w Lisewie Kościelnym.

Dekrety - proboszczowie i administratorzy

Publikujemy listę zmian personalnych dokonanych przez abp. Wojciecha Polaka prymasa Polski wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie z dniem 1 lipca i 1 sierpnia br.

Dekrety - wikariusze i rezydenci

Publikujemy listę zmian personalnych dokonanych przez abp. Wojciecha Polaka prymasa Polski wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie z dniem 1 lipca i 1 sierpnia br.

Dekrety - neoprezbiterzy

Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawił 15 czerwca Mszę św. z księżmi neoprezbiterami i wręczył młodym kapłanom dekrety kierujące ich na pierwsze placówki duszpasterskie. Posługę w nich rozpoczną 1 lipca br.

Prymas o koniecznym dialogu polsko-polskim

„Dialog polsko-polski jest dziś nie tylko potrzebny, co wręcz konieczny, jest naglący” – przyznaje Prymas Polski abp Wojciech Polak wyrażając nadzieję, że zachętą i motywacją do jego podjęcia będą zbliżające się obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kardynał Hlond a sprawa żydowska

W obliczu poważnych oskarżeń Kardynała jest ważne, byśmy mogli poznać możliwie obiektywną prawdę w sprawach, o które jest oskarżany – pisze abp Henryk Muszyński w artykule  pt. "August Kardynał Hlond a sprawa żydowska – prawda historyczna i jej przekaz".

We wrześniu XI Zjazd Gnieźnieński

Blisko 60 prelegentów, 27 paneli dyskusyjnych, 22 warsztaty tematyczne – to kilka liczb streszczających XI Zjazd Gnieźnieński, który w dniach 21-23 września odbędzie się w Gnieźnie. Szczegóły zaprezentowano 13 czerwca podczas konferencji prasowej w Kurii Metropolitalnej.

Oaza: rekolekcje dla młodzieży

Wzrastanie w modlitwie i formacja duchowa – to główny cel rekolekcji wakacyjnych, które odbędą się w Białej Niżnej. Młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej będzie miała szansę spędzić czas w towarzystwie rówieśników i natury. 

Polecamy