sobota, 20 lipca 2019 r.

Aktualności

Koncert - TRANSMISJA

Zapraszamy w niedzielę 21 lipca o godzinie 14.15 na transmisję koncertu w ramach Letnich Prezentacji Organowych. Będzie to trzeci koncert w tegorocznym cyklu. Zachęcamy do wysłuchania oraz udziału w kolejnych spotkaniach z muzyką organową.

Tydzień św. Krzysztofa

Pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” rozpocznie się 21 lipca XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i tegoroczna „Akcja św. Krzysztofa”. Po raz kolejny organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. 

Zmarła Danuta Kwiatkowska

W czwartek 18 lipca zmarła Danuta Kwiatkowska, matka ks. Marcina Kwiatkowskiego, wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 lipca o godzinie 11.00 w parafii w Piechcinie. Zmarłą śp. Danutę polecamy Bożemu Miłosierdziu.  

Zmarła Regina Fabiszak

Zmarła Regina Fabiszak, mama ks. kan. Grzegorza Fabiszaka, proboszcza parafii pw. św. Anny w Krajence. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 20 lipca o godz. 10.00 w Wierzchucinie Królewskim. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…

Zmarł Stanisław Sobczak

W środę 17 lipca zmarł po długiej chorobie śp. Stanisław Sobczak (l. 77), ojciec ks. Aleksandra Sobczaka, proboszcza parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 20 lipca o godzinie 12.00 w parafii pw. św. Marcina w Żninie. Zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu.

CEF zaprasza na rekolekcje

Wakacje to czas odpoczynku i odnowy naszych sił fizycznych, ale i okazja, by odnowić i pogłębić swoje życie duchowe. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach organizowanych w miesiącu sierpniu przez Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie dla wiernych naszej archidiecezji.

Zmarł ks. Grzegorz Lewandowski

Zmarł ks. Grzegorz Lewandowski (l.45), proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach (diecezja bydgoska). Uroczystości pogrzebowę odbędą się 19 lipca o 12.00 w parafii pw. Ducha Świętego w Inowrocławiu. Zmarłego kapłana polecamy Bożemu Miłosierdziu. 

Trzeba szukać nowych dróg

Czy podczas pierwszych rozmów, które odbywa Ksiądz z kandydatami pojawia się temat trudności, jakie Kościół obecnie przeżywa? Mówią o tym? - Sam ich o to pytam. Pytam, czy są świadomi, na co się decydują. I co ciekawe od wielu z nich słyszę, że nie tylko są tego świadomi, ale tym bardziej chcą w to wszystko wejść, chcą być kapłanami. 

Zmarł Marian Krawczak

Zmarł Marian Krawczak (82 l.), ojciec ks. Waldemara Krawczaka (diecezja bydgoska). Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek, 16 lipca, o godz. 12 w parafii św. Mikołaja w Szaradowie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Mogilno: ku czci św. Benedykta

W czwartek 11 lipca cały Kościół powszechny wspominał św. Benedykta, opata żyjącego na przełomie V i VI wieku, pierwszego patrona Europy, a od 2006 roku także patrona Mogilna. W mogileńskim klasztorze sprawowana była tego dnia Msza św., w czasie której miasto zawierzono świętemu z Nursji.

Biechowo na Jasnej Górze

Nieco ponad dwa tygodnie zostały do Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Razem z grupami kolorowymi i promienistymi do Matki Bożej ruszą też grupy rowerowe. Tymczasem do duchowej stolicy Polski dotarła rowerowa grupa z Biechowa.

Będą badać Wzgórze Lecha

„Ekspedycja Palatium” – pod taką nazwą w lipcu ruszą ponowne badania archeologiczne na gnieźnieńskim Wzgórzu Lecha. Ich celem jest potwierdzenie tezy o lokalizacji w tym miejscu gnieźnieńskiego palatium, czyli głównej siedziby władcy z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Polecamy