poniedziałek, 18 listopada 2019 r.

Aktualności

czwartek, 14 listopada 2019 r.

Abp Muszyński w Bydgoszczy

„Człowiek ma naturę, którą winien szanować i którą nie może manipulować” – mówił abp Henryk Muszyński podczas drugiej części sympozjum „Rzeczpospolita Niepodległa – odzyskiwanie, scalanie, budowanie”, zorganizowanej 13 listopada w ramach XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.

więcej
środa, 13 listopada 2019 r.

Gratulacje

Laureaci i wyróżnieni XIII Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla młodzieży klas VII i VIII Szkół Podstawowych odebrali 13 listopada z rąk Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka gratulacje i nagrody. Młodym ludziom towarzyszyli ich rodzice i katecheci.

więcej
środa, 13 listopada 2019 r.

Oaza w Murowanej Goślinie

W dniach 8-10 listopada w Murowanej Goślinie odbyła się Oaza Modlitwy będąca formą krótkich, intensywnych rekolekcji, o których założyciel Ruchu Światło-Życie ks. Franciszek Blachnicki mówił, że są „ukrytym sercem Ruchu, źródłem jego życia i mocy”. W spotkaniu uczestniczyło prawie stu młodych z całej archidiecezji.

więcej
poniedziałek, 11 listopada 2019 r.

Święto Niepodległości w Inowrocławiu

O obowiązku budowania narodowej wspólnoty oraz potrzebie przebaczenia mówił bp Krzysztof Wętkowski w Inowrocławiu, podczas miejskich obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Zwiastowania NMP.

więcej
poniedziałek, 11 listopada 2019 r.

Dekrety

Z dniem 9 listopada br. abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. Janusza Umerle z obowiązków rezydenta w parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie i mianował go rezydentem w parafii pw. św. Mikołaja i św. Konstancji w Gniewkowie.

 

 

więcej
niedziela, 10 listopada 2019 r.

Gniezno: Msza św. za Ojczyznę

Do odpowiedzialności i współpracy w służbie Ojczyźnie wezwał Prymas Polski abp Wojciech Polak w kazaniu wygłoszonym 11 listopada w katedrze gnieźnieńskiej. „Otrzymawszy wolność trzeba pamiętać, że ma być ona użyta do dobrego, a nie do nieładu, do anarchii, do rozkładu” – powtórzył za kard. Stefanem Wyszyńskim.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy