sobota, 24 czerwca 2017 r.

Aktualności

wtorek, 20 czerwca 2017 r.

Pielgrzymka LSO

Blisko dwa tysiące ministrantów i lektorów z całej Polski uczestniczyło w ubiegłą sobotę w dorocznej pielgrzymce, której celem był tym razem Poznań. Wśród uczestników była także grupa LSO z gnieźnieńskiej parafii pw. św. Wawrzyńca. 

więcej
poniedziałek, 19 czerwca 2017 r.

Kard. Farrell w Gnieźnie

O przygotowaniu młodych do małżeństwa jako jednym z najważniejszych zadań stojących przed duszpasterstwem rodzin mówił 20 czerwca w Gnieźnie kard. Kevin Joseph Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

więcej
poniedziałek, 19 czerwca 2017 r.

Rodzina Ewangelią dla świata

„Rodzina jest Ewangelią, jest Dobrą Nowiną dla współczesnego świata, w sposób szczególny dla świata odchodzącego od chrześcijaństwa” – mówił 19 czerwca w Gnieźnie kard. Kevin Joseph Farrell, Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

więcej
poniedziałek, 19 czerwca 2017 r.

Pobiedziska: LSO przy piłce

W niedzielę 18 czerwca już po raz trzeci odbył się w Pobiedziskach Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Była to okazja nie tylko do rywalizacji na boisku, ale przede wszystkim doskonała integracja ministrantów i lektorów z dekanatu pobiedziskiego. 

więcej
poniedziałek, 19 czerwca 2017 r.

Rościnno: rekolekcje RM

W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się w dniach 16-18 czerwca doroczne rekolekcje Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół z Gniezna i okolic. W spotkaniu, któremu towarzyszyło hasło „Z Matką Bożą Fatimską przez życie - stulecie objawień” uczestniczyło 40 osób. 

więcej
poniedziałek, 19 czerwca 2017 r.

Zmarła śp. Krystyna Dworek

Zmarła śp. Krystyna Dworek, matka o. Sławomira Dworka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, pochodzącego z parafii pw. św. Rocha w Rzadkwinie. Pogrzeb odbędzie się w piątek 23 czerwca o godzinie 13.00 w Rzadkwinie. Zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu, pamiętajmy w modlitwie o jej najbliższych. 

więcej

Polecamy