czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Odezwa Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Indiach

W związku z trzęcieniem ziemi w Indiach Ksiądz Arcybiskup wydał stosowną odezwę do wiernych Archidiecezji z prośbą o pomoc dla wszystkich ofiar. Zbiórka odbędzie sie w niedzielę 18 lutego przed wszystkim kościołami. Zebrane pieniądze należy wpłacać na konto:
Caritas Polska PKO BP S.A. VIII/O Warszawa nr 90 10201013 122640130 z dopiskiem: Indie.

Umiłowani Bracia i Siostry !

Z relacji telewizyjnych i radiowych oraz z prasy codziennej znane są nam ostatnie tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Indiach. Katastrofa, która dotknęła tamtejszą ludność jest dla nas czymś wręcz niewyobrażalnym. Prawdopodobnie nigdy tak do końca nie zrozumiemy co czują ludzie pozbawieni dachu nad głową, ludzie, których bliskich uznano za zaginionych, czy też ci, których bliscy zginęli pod gruzami walących się domów. Jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę, że indyjska ludność z powodu trzęsienia ziemi które ją dotknęło potrzebuje usilnie naszego wsparcia zarówno modlitewnego, jak i materialnego.
Caritas Polska już przeznaczyła na pomoc doraźną 400.000 zł i zabezpieczy żywność, lekarstwa, środki higieny i niezbędne artykuły codziennego użytku. Jednak przy tak ogromnych rozmiarach tragedii, jaka dotknęła mieszkańców Indii wszelka jednorazowa pomoc jest tylko kroplą w morzu potrzeb.
Podejmując apel zarówno Ojca Świętego jak i Księdza Prymasa Józefa Glempa uznaję za konieczne, by także na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej przeprowadzić zbiórkę do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Indiach. Ojciec Święty zachęca nas do dzieł czynnej i konkretnej miłości wobec każdego potrzebującego człowieka ("Nowo Millennio Ineunte", 49). Nie ulega chyba wątpliwości, że nasi Bracia i Siostry dotknięci klęską żywiołową trzęsienia ziemi o niezwykłych rozmiarach, są w tej chwili najbardziej potrzebującymi.
Zbiórka taka na terenie naszej Archidiecezji odbędzie się w niedzielę dnia 18 lutego br. przed wszystkimi kościołami.Wierzę, że nikt nie pozostanie obojętny na ból i cierpienie jakie dotknęło ofiary kataklizmu. Wiem, że większość z Was, często mimo swojej nienajlepszej sytuacji materialnej, wspiera tych najbardziej potrzebujących. Ufam, że i tym razem możemy liczyć na ludzi dobrego serca, którzy chętnie włączą się w akcję pomocy dla Indii i dadzą choć mały promyk nadziei ludziom, którzy stracili niemal wszystko. Dziękuję z serca wszystkim, którzy w duchu Chrystusowej miłości pospieszą z pomocą nieszczęśliwym ofiarom trzęsienia ziemi i proszę usilnie Pana, aby swoim błogosławieństwem hojnie wynagrodził Waszą życzliwość i dobroć.

Abp Henryk Muszyński
Metropolita Gnieźnieński

Polecamy