niedziela, 31 maja 2020 r.

XIX Archidiecezja Piesza Pielgrzymka Gnieźnieńska dotarła na Jasną Górę!

Oto adres serwisu pielgrzymkowego: http://www.pielgrzymka.lo.pl

Po dwunastu dniach wędrowania z bydgoskiej konkatedry i dziewięciodniowym pielgrzymowaniu z katedry gnieźnieńskiej pielgrzymka archidiecezjalna klęknęła u stóp Jasnogórskiej Pani. Pielgrzymowało w tym roku w dziewiętnastu grupach 2127 osób, w tym: 34 kapłanów, 59 kleryków, 7 sióstr zakonnych i 1 brat zakonny, 12 lekarzy i 32 pielęgniarki. Najliczniejszą grupą była bydgoska grupa brązowa, której przewodnikiem był KS. Jan Brończyk - liczyła ona 232 pielgrzymów.
O godz. 16.00 zakończyła się Msza św. sprawowana na Szczycie Wałów Jasnej Góry dla wszystkich pielgrzymów. Uroczystej koncelebrze przewodniczył Ks. Bp Bogdan Wojtuś. Zgromadzonych powitał Przeor Jasnej Góry. Życzył on pątnikom odnowy duchowej u Tronu Matki. Homilię wygłosił Ksiądz Biskup. Dziś święto Przemienienia Pańskiego. Piotr, Jan i Jakub ujrzeli, że Jezus nie jest tylko człowiekiem, że jest Mesjaszem - mówił.
W nas też zaczęła się ta przemiana - już na chrzcie. Całe nasze życie jest naznaczone przemianą moralną - by być jak Chrystus, by kochać jak Chrystus. (...) Nam jednak trudno jest przemienić nasze sądy nasze postępowanie. Łatwiej było wyprowadzić nas z niewoli grzechu, niż grzech wyprowadzić z nas. (...) Dlatego przybywamy tu, jak do Kany Galilejskiej - by dokonała się przemiana egoizmu w altruizm. Tu, na tym miejscu jest góra zwycięstwa. (...) - kontynuował Kaznodzieja..
Tylko ludzie sumienia mogą odrodzić Polskę. Prymas Wyszyński wołał w 1980 roku w Gnieźnie: "Każdy musi odmienić się. Każdy musi zacząć od siebie. Dziś idzie o odnowienie się człowieka a potem narodu". (...)
Moi kochani! Nie odnowią Ojczyzny ci lewicowcy - obym był fałszywym prorokiem - ale wprowadzą nieograniczone przerywanie ciąży i eutanazję. Kto na nich odda głos będzie winny tej niewinnej krwi. Dziś naród jest demoralizowany, nawet prezydent nie chciał podpisać ustawy o ograniczeniu pornografii. Lecz zwycięstwo gdy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję. Wy jesteście nowym plemieniem ludzi - wezwanym do przemiany, do przemiany naszej Ojczyzny. Dlatego przychodzicie tu na Jasną Górę, by zaczerpnąć duchowej mocy, której Wam z serca życzę - zakończył Ks. Biskup.
Po Komunii Św. Kierownik Pielgrzymki - Ks. Krzysztof Woźniak złożył serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg pielgrzymki. Ksiądz Biskup wręczył przewodnikom grup pamiątkowe albumy.

Polecamy