środa, 3 czerwca 2020 r.

Święto Caritas

Pierwsza niedziela po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. To jednocześnie patronalne święto Caritas, a dokładniej wszystkich potrzebujących jak i wszystkich, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny.

"Z tej okazji życzę dużo życzliwości i otwartości ludzkich serc - mówi ks. abp. Henryk Józef Muszyński. - Życzę pomocy nie tylko materialnej, ale i spotkania z drugim człowiekiem, z jego zrozumieniem." Jak podkreślił Ksiądz Arcybiskup, ważne jest, aby potrzebujący doświadczyli, że są kochani przez Boga, który posługuje się ludźmi. Dodał przy tym, że patronem naszej Archidiecezji jest św. Wojciech, który jest również uosobieniem Bożego Miłosierdzia.

Do czynów miłosierdzia zachęcał wielokrotnie Ojciec Święty Jan Paweł II (chociażby podczas ubiegłorocznej pielgrzymki do Polski). Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy odpowiadając na wołanie Papieża odczuli potrzebę wsparcia potrzebujących poprzez zakup chlebków św. Antoniego oraz paschalików w ramach Wielkanocnej Akcji Caritas. Bóg zapłać.

Autor: Adam Jaworski - "Przewodnik Katolicki" Bydgoszcz

Polecamy