środa, 3 czerwca 2020 r.

Święto Młodych w Gnieźnie

W Palmową Niedzielę w gnieźnieńskiej katedrze odbyły się obchody XVIII Światowego Dnia Młodzieży. Mszę świętą, którą poprzedziła ceremonia święcenia palm, odprawił ks. bp Bogdan Wojtuś.

- W tegorocznym Orędziu do Młodych Ojciec Święty Jan Paweł II zachęca nas, byśmy odpowiedzieli na słowa Jezusa Chrystusa "Oto Matka Twoja" tak, jak na nie odpowiedział święty Jan. Zachęca nas byśmy powierzyli jej wszystkie nasze sprawy i w pełni jej ufali. Niech ten dzisiejszy dzień wzbudzi w nas takie zawierzenie i pomoże oddać się w opiekę Matce Bożej z taką ufnością z jaką czynił to Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński oraz czyni Ojciec Święty Jan Paweł II - powiedział w homilii ks. bp Bogdan Wojtuś.

Niedzielne uroczystości Światowego Dnia Młodzieży zakończyło, przygotowane przez młodzież, Misterium o świętym Pawle. Tegoroczne obchody rozpoczęły przygotowania do XX Światowych Dni Młodzieży, które zorganizowane zostaną w 2005 roku w Kolonii. Niemiecka młodzież otrzyma wówczas od Ojca Świętego Krzyż Światowych Dni Młodzieży, który dotrze do wszystkich niemieckich diecezji i na krótko zawita także do Polski. Tymczasem już za rok kolejne spotkanie młodych na gnieźnieńskim Wzgórzu Lecha, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Autor: BERNADETA GOZDOWSKA

Polecamy