niedziela, 31 maja 2020 r.

Pół wieku sióstr Elżbietanek w Bydgoszczy

Biskup Wojciech Polak 21 listopada przewodniczył mszy św. dziękczynnej za 50-letnią posługę sióstr Elżbietanek w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

Siostry Elżbietanki wykonują cichą, często niedostrzeganą, ale nieocenioną pracę. Najstarsza, bo aż z 43 letnim parafialnym stażem, jest s. Felicja. Ucząc katechezy często spotyka wnuków i wnuczki osób, które przed laty przygotowywała do Pierwszej Komunii Świętej. Od 15 lat parafia Najświętszego Serca jest także domem dla s. Elżbiety, która każdego dnia dba o zaplecze kulinarne. W sposób szczególny o modlitewny wymiar parafii troszczy się najstarsza wiekiem s. Ludwina.

"Dzięki nim czujemy się jak w domu. One nam w pewien sposób matkują" - podsumowuje ks. prałat Bogdan Jaskólski, proboszcz parafii, dziękując Bogu za dar posługi sióstr Elżbietanek. Dodajmy, że w tym roku parafia świętowała 90-lecie istnienia świątyni, którą w 1913 r. konsekrował ówczesny sufragan gnieźnieński ks. bp. Wilhelm Kloska. W tym roku kościół zyskał nową elewację oraz oświetlenie. Wstawiono też piękne witraże. Dwa z nich zadedykowane są błogosławionym, którzy się tutaj modlili. "To ksiądz Narcyz Putz, pierwszy proboszcz parafii oraz ks. Franciszek Dachtera, który 12 czerwca 1933 r. sprawował swoją mszę prymicyjną." - wyjaśnia ks. Prałat. Ich poświęcenia dokona 7 grudnia ks. bp Polak.

Autor: Adam Jaworski - "Przewodnik Katolicki" Bydgoszcz

Polecamy