piątek, 29 maja 2020 r.

Diecezjalny Dzień Chorego

Na niedzielę 16 lutego zostały przełożone w Gnieźnie uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorego, aby jak najwięcej osób chorych i niepełnosprawnych mogło uczestniczyć w uroczystej Mszy św., której przewodniczył abp Henryk Muszyński. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, władze samorządowe oraz pracownicy zakładów opieki zdrowotnej.

- Zawsze na cierpienie i udrękę musimy patrzeć poprzez światło Zmartwychwstania, bo Krzyż nie jest ostatnią odpowiedzią. Jest on znakiem, w którym zawarta jest najgłębsza treść i sens chrześcijańskiego cierpienia. Bądźcie gotowi nieść tę udrękę, ale przede wszystkim nadzieję osobom dotkniętym przez chorobę, bądźcie z nimi w chorobie i nieszczęściu, wszędzie tam gdzie potrzebują dobrego człowieka i współczujące ludzkie serce - zwrócił się do opiekujących się chorymi i cierpiącymi abp Henryk Muszyński - Życzę wam - powiedział do wszystkich zebranych- abyście umieli rozpoznać i przyjąć Pana, abyście byli świadkami Ewangelii. Znosząc cierpienie i kontemplując cierpiące oblicze Jezusa Chrystusa i dodając swoje cierpienie do Jego cierpienia.

W oprawę liturgiczną Mszy św. czynnie włączyły się osoby niepełnosprawne, a słowa Eucharystii były tłumaczone na język migowy. Msza św. była transmitowana na żywo przez Radio Plus.

Autor: Lucyna Muniak - Przewodnik Katolicki

Polecamy