niedziela, 23 lutego 2020 r.

I Międzydiecezjalne Rozgrywki Księży w Piłce Nożnej Halowej

Blisko 80 księży wybiegło dziś na parkiet hali widowiskowo-sportowej "Łuczniczka" w Bydgoszczy. Dwudniowe rozgrywki otworzył bp pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Wojciech Polak. Honorowy patronat nad konkursem objął m.in. abp Henryk Muszyński.

Bp Wojciech Polak uroczyście otworzył rozgrywki - co więcej, sam kopnął piłkę. Ale nic dziwnego, skoro zadeklarował, że bardzo lubi ten sport - "Chociaż od pewnego czasu częściej oglądam niż grywam. Dla księży jest to także szansa na rozwój fizyczny - kształtowanie zdrowego ducha w zdrowym ciele. To dobrze, że w naszej diecezji takie inicjatywy mogą mieć miejsce i że są takie osoby, które je animują. Wszystkim zawodnikom chciałbym życzyć dobrej zabawy i wielu przeżyć sportowych, a drużynie archidiecezji gnieźnieńskiej - zwycięstwa!"

Z inicjatywą rozegrania turnieju wystąpili księża z archidiecezji gnieźnieńskiej, którzy na co dzień zajmują się grą w piłkę nożną - wspomina organizator, ks. Mirosław Gogolik, diecezjalny duszpasterz do spraw sportu. "Myślę, że dojdzie do pięknych zawodów, pięknej gry. Ale najważniejsze jest to, że możemy się po prostu spotkać" - dodaje.

Nadzieję na zwycięstwo ma każda drużyna - "Wygramy ten turniej... o ile nam sędzia pomoże. Liczymy też na kibiców w Bydgoszczy i na mały cud. Dlaczego lubimy grać w piłkę? A kto nie lubi? Wszyscy grają w piłkę - dlaczego nie księża?" - deklarowali duszpasterze z diecezji włocławskiej.

Według wskazań regulaminu "na boisku obowiązuje chrześcijańska kultura bycia". Co więcej - "za niecenzuralne słowa sędzia może pokazać żółtą lub czerwoną kartkę, a nawet posłać zawodnika na 5 minut poza boisko". Do turnieju przystąpiły kapłańskie reprezentacje diecezji: gdańskiej, kaliskiej, koszalińsko - kołobrzeskiej, pelplińskiej, poznańskiej, toruńskiej, włocławskiej oraz gospodarze, czyli archidiecezja gnieźnieńska - w sumie blisko 80 księży.

W programie przewidziano także finały III Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Parafialnych Klubów Sportowych Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Rozgrywki zakończą się w sobotę, 10 maja. Organizatorzy postarali się o nagrody - puchary, dyplomy i upominki dla dzieci.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli ks. abp Henryk Muszyński i Konstanty Dombrowicz, Prezydent Bydgoszczy.

Autor: Marcin Jarzembowski - Radio Plus Bydgoszcz

Polecamy