czwartek, 27 lutego 2020 r.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Bydgoszczy

W rankingu "Gazety Wyborczej", opublikowanym 29 kwietnia, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha zajęła pierwsze miejsce wśród bydgoskich podstawówek. Tuż za nią uplasowała się SP Towarzystwa Salezjańskiego.

W rankingu oceniano średnią ocen z ubiegłorocznych testów kompetencji szóstoklasistów, sukcesy uczniów w konkursach, wyposażenie szkoły i warunki nauki, ofertę nauczania języków obcych oraz propozycje zajęć pozalekcyjnych.

O to w czym upatrywać należy ten sukces zapytaliśmy ks. Tomasza Cyla, dyrektora KSP: "Na ten fakt złożyła się wieloletnia praca rodziców i nauczycieli, którzy zawsze starają się odczytywać i rozwijać talenty dzieci otrzymane od Pana Boga. To rozwijanie talentów, to praca organiczna i cierpliwe stawianie wymagań w klimacie akceptacji i miłości. Duże znaczenie miała wysoka średnia z testów kompetencji" (36 pkt. na 40 możliwych - przyp. aut.).

Do "katolika" uczęszcza 210 dzieci z Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Ponieważ chętnych jest zdecydowanie więcej niż miejsc, rodzice zapisują swoje pociechy na wiele lat wcześniej. Do niedawna najmłodszy zapisany przyszły uczeń był jeszcze w łonie matki. Dziś ... przyszedł już na świat. Klasy liczą nie więcej niż 21 uczniów. Jak jest to istotne w nauczaniu, nie trzeba przekonywać. "Łatwiej nam dotrzeć do dzieci. Znamy także ich problemy i zainteresowania" - dodaje ks. Tomasz Cyl. Świadczą o tym chociażby liczne nagrody (często te najwyższe) w konkursach międzyszkolnych. Do tego wysoki poziom nauczania (dużą wagę przywiązuje się do wykształcenia w duchu chrześcijańskim), troskliwa opieka, doskonała współpraca nauczycieli i rodziców. Wszystkie te elementy składają się na sukces KSP, a i tak najbardziej wygrane są dzieci... "Bardzo chcielibyśmy żeby najlepsza z bydgoskich podstawówek mogła jak najpełniej służyć swoim uczniom dlatego z niecierpliwością oczekujemy na głos pierwszego dzwonka w budowanej placówce." - podsumowuje ks. Dyrektor. Zanim jednak on zabrzmi KSP może pochwalić się kolejnym wynikiem świadczącym o poziomie szkoły: "Przed momentem otrzymałem wyniki tegorocznego testu kompetencji. Ponownie otrzymaliśmy niemal 36 punktów - cieszy się ks. Tomasz."

Autor: Adam Jaworski - "Przewodnik Katolicki" Bydgoszcz

Polecamy