wtorek, 18 lutego 2020 r.

Turniej piłki nożnej2

W piątek 9 maja na boisko Hali Sportowo-Widowiskowej "Łuczniczka" w Bydgoszczy wybiegną reprezentacje drużyn, rywalizujących w I Międzydiecezjalnych Rozgrywkach Księży w Piłce Nożnej Halowej. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje ks. abp. Henryk Józef Muszyński, Metropolita Gnieźnieński oraz Konstanty Dombrowicz Prezydent Bydgoszczy.

W turnieju wystąpią ekipy z diecezji: Gdańskiej, Gnieźnieńskiej, Kaliskiej, Koszalińsko - Kołobrzeskiej, Pelplińskiej, Poznańskiej, Toruńskiej i Włocławskiej.

Zawody rozpoczną się o godz. 16. Chwilę późnej na boisko wybiegną drużyny z Peplina i Gniezna. Po nich, kolejno (co pół godziny): Koszlin-Kołobrzeg zmierzy się z Kaliszem, Toruń z Włocławkiem, Poznań z Gdańskiem, Kalisz z Pelplinem, Koszlin-Kołobrzeg z Gnieznem (ok. godz. 19), Gdańsk z Toruniem i Włocławek z Poznaniem.

Nazajutrz, o godz. 9.15 zmierzą się: Koszlin-Kołobrzeg z Pelplinem, Gniezno z Kaliszem (ok. 9.45), Toruń z Poznaniem i Włocławek z Gdańskiem.

Podczas turnieju rozegrane zostaną finałowe mecze III Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Parafialnych Klubów Sportowych Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W kategorii Szkoły Podstawowej zmierzą się: SALOS i PKS Wincenty. O najlepszą drużynę wśród gimnazjów rywalizować będą FRATRES i św. Krzyż, w kategorii szkół średnich: SALOS i św. Mikołaj.

Reprezentację naszej Archidiecezji (skład podamy niebawem) ubierze firma Oltom z Białych Błót. Nagrody dla dzieci i młodzieży ufundował Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego, zaś kadrę sędziowską delegował Kujawsko - Pomorski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Zawodnicy skorzystają również z gościnności firmy EuroTim, która dla potrzeb turnieju udostępniła swój autokar.

"Niestety już nie gram w piłkę - śmieje się ks. Arcybiskup. Któż nie kopał piłki?! Grałem w czasach, kiedy zdobycie piłki było wielkim problemem, a prawdziwą - skórzaną piłkę mieli nieliczni." Zachęcając do dopingowania Ksiądz Arcybiskup zdradził nam, że najczęściej grał na pozycji bramkarza, czasem - jako obrońca. Zapewnił przy tym, że będzie kibicował ... lepszym: "Niech wygrają lepsi."

Autor: Adam Jaworski - "Przewodnik Katolicki" Bydgoszcz

Polecamy