wtorek, 17 września 2019 r.

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

19 marca br. w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się I Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla Gimnazjów. Temat tegorocznej edycji - "Kościół oazą Bożego Miłosierdzia" - miał nawiązywać do przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II - powiedział Leszek Dembski, autor pytań i doradca metodyczny nauki religii dla miasta Inowrocławia.

W tym roku, po ośmioletniej ewolucji konkurs przyjął rangę diecezjalną. W poprzednich latach w miejscowości Ośniszczewko organizowano konkursy gminne, które następnie kontynuowano w szkole podstawowej i gimnazjum w Dąbrowie Biskupiej.

- Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego, odbywającego się w czterech miejscowościach jednocześnie: Inowrocławiu, Nakle, Bydgoszczy i Gnieźnie. Brało w nim udział 67 zespołów. Wyłoniono z nich 15 drużyn, które przeszły do ostatniego etapu - diecezjalnego - mówił Grzegorz Gereluk z komitetu organizacyjnego. Celem zadań konkursowych był między innymi, zdaniem Leszka Dembskiego, rozwój lektury biblijnej wśród młodzieży, z położeniem nacisku na prawidłową analizę tekstów.

Chodziło o to, by Biblia stała się sposobem myślenia młodych ludzi, aby przybliżyć młodzież do Kościoła i Jego myśli.

I miejsce w konkursie zajęła drużyna Gimnazjum Sacre-Coeur z Pobiedzisk, II miejsce I Katolickie Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego z Bydgoszczy, III miejsce Gimnazjum nr 34 z Bydgoszczy.

Tekst: Agnieszka Kwaśnik - Przewodnik Katolicki

Polecamy