wtorek, 17 września 2019 r.

Święto Młodych - kto za tym stoi?

Za miesiąc kolejne "Święto Młodych" w Gnieźnie. Odbędzie się ono dzięki pomocy i życzliwości wielu młodych ludzi, którzy nie wzięli się z przypadku, ale z chęci oddania cząstki siebie dla idei tego święta.

Rok temu ks. Tadeusz Kwitowski - diecezjalny duszpasterz młodzieży wpadł na niezwykły pomysł. Chodziło o zrobienie czegoś dużego, co przyciągnęłoby młodzież. Okazją do realizacji tego zamysłu miały być "Światowe Dni Młodzieży" w Toronto z udziałem Ojca Świętego. W lipcu ubiegłego roku w Gnieźnie, zorganizowana została polska stacja tychże dni, przyjmując nazwę "Święta Młodych". Przyjechały tysiące młodych ludzi z całej Polski. Dzięki telebimowi na którym śledzono to, co się dzieje w Kanadzie i doskonalej oprawie muzycznej, na placu Świętego Wojciecha wyczuwało się klimat czuwania z zza oceanu.

To ci, dla których robiono "Święto Młodych", jak i ci którzy mieli je zrobić. Z tygodnia na tydzień księdzu Tadeuszowi przybywało chętnych do pomocy. Nie znali się wcześniej. Pochodzili z różnych szkół , parafii i wspólnot. W sumie ponad 50 osób. Wystarczyło ich, żeby przygotować i zrealizować obchody.

"Święto Młodych" dobiegło końca. Pozostał niedosyt, a jednocześnie rodził się pewien entuzjazm i chęć kontynuowania udanego przedsięwzięcia. Miesiące przygotowań imprezy stworzyły grupę młodzieży, chętną do podejmowania kolejnych wyzwań. Postanowili przekształcić się we wspólnotę wolontariuszy. Pierwsze dni skupienia w klasztorze oo. Benedyktynów w Lubiniu zaowocowały nazwą dla wspólnoty. Odtąd jest to wspólnota "Benedykt".

"Święto Młodych" odbędzie i w tym roku. Wspólnota wolontariatu "Benedykt" i diecezjalny duszpasterz młodzieży - ks. Tadeusz Kwitowski na dni uroczystości świętowojciechowych (25, 26, 27 kwietnia) przygotowali wiele godnych uwagi propozycji. W I. Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie będą miały miejsce warsztaty formacyjno-ewangelizacyjne. Zagra Tomek Kamiński. Na placu Świętego Wojciecha "Teatr A" z Gliwic zaprezentuje musical "Jonasz". A na koniec zagra "Tymoteusz" i "Arka Noego".

Jeśli chcesz włączyć się do wspólnoty "Benedykt" i tworzyć "Święto Młodych" prosimy o kontakt: ks. Tadeusz Kwitowski - diecezjalny duszpasterz młodzieży, ul. Łaskiego 9,62-200 Gniezno, tel. 061/428-40-82, 426-21-02, kom. 0503-839-126, e-mail: tkwitowski@mateusz.pl Więcej informacji na stronie: www.swietomlodych.gniezno.opoka.org.pl

Polecamy