wtorek, 17 września 2019 r.

Świeto rzemieślników

W środę 19 marca rzemieślnicza brać spotkała się, by uczcić dzień swego patrona, świętego Józefa. Uroczystości rozpoczęła Msza święta, którą odprawił ks. kanonik Jan Kasprowicz, duszpasterz gnieźnieńskich rzemieślników.

- Pan Bóg upatrzył sobie w Józefie tego, który będzie żywicielem i stróżem Świętej Rodziny. Dał mu zadanie, które ten wypełnił w sposób jak najbardziej pełny i dlatego w chwili śmierci usłyszał ,,Sługo dobry i wierny, wejdź do wesela Pana Twego". Spójrzmy dziś na ojcowskie posłannictwo Józefa w kontekście naszych czasów, starajmy się go naśladować, tak by u kresu naszych dni usłyszeć słowa, które on usłyszał - powiedział w homilii ks. kanonik Jan Kasprowicz.

W obchodach uczestniczyli zrzeszeni w gnieźnieńskim Cechu rzemieślnicy, właściciele i pracownicy działających na terenie miasta i powiatu zakładów oraz uczący się zawodu, młodzi ludzie. Uroczystość była okazją do spotkania i uhonorowania najlepszych. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku, wyróżniającym się przedsiębiorstwom nadano Certyfikaty Cechowe, które świadczą o ich nienagannej działalności i zobowiązują do świadczenia usług na jak najwyższym poziomie. Tym razem otrzymało je trzech przedsiębiorców.

Autor: BERNADETA GOZDOWSKA - Przewodnik Katolicki

Polecamy