poniedziałek, 16 września 2019 r.

Zawierzyli "Zachem" MaryiW uroczystość Zwiastowania Pańskiego w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy modlili się pracownicy Zakładów Chemicznych "Zachem" oraz firm działających na ich terenie. Po mszy św. dokonano odnowienia zawierzenia przedsiębiorstwa Matce Bożej, prosząc o Boże błogosławieństwo, pomyślność w pracy i pomoc w życiowych trudnościach.

W wygłoszonym słowie o. Andrzej Dejer, kapucyn z Loreto we Włoszech, zwrócił uwagę na fakt, iż Boża Opatrzność czuwa nad firmą i ludźmi z nią związanymi. Można było to zauważyć chociażby podczas niedawnej awarii, gdy chmura substancji szkodliwych dla ludzi podążyła na niezamieszkałe tereny grodu nad Brdą...

- Zawierzenie siebie i firmy jest naśladowaniem Pana Boga, który powierzył nam swojego Syna, zawierzył w pewnym sensie Matce Bożej - mówi o. Andrzej. - Jest to zachęta dla nas, abyśmy Go naśladowali. Ojciec Kapucyn zauważył, iż niekiedy mamy wątpliwości czy zwracając się ze swoimi sprawami do Maryi-Matki, zawierzając Jej siebie i wszystko co nas dotyka, nie obrażamy Pana Boga. "Nie ma zazdrości, ani konkurencji między Bogiem, a Matką Bożą. Wręcz przeciwnie. On się z tego cieszy - zapewnia. - Tym bardziej, że zawierzając Maryi swojego Syna, dał nam zbawienie".

Autor: Adam Jaworski - "Przewodnik Katolicki" Bydgoszcz

Polecamy