czwartek, 2 lipca 2020 r.

Integracja uczniów na rowerze...

Niecodzienny obóz integracyjny przeżywała w dniach 18-21 sierpnia grupa 39 uczniów klas pierwszych Gimnazjum Katolickiego w Inowrocławiu. Wszyscy do ośrodka w Chomiąży Szlacheckiej przybyli na rowerach. Dzięki temu łatwiej poruszali się podziwiając piękno ziemi pałuckiej.

We wzajemnym poznawaniu się rówieśników i nauczycieli pomogło zwiedzanie XVII wiecznego kościoła św. Mikołaja w Gąsawie, muzeum w Biskupinie, Folusza, Oćwieki oraz Marcinkowa Górnego. Niesamowitych wrażeń dostarczył spływ kajakowy oraz bieg na orientację w uroczych lasach leśnictwa Oćwieka.

"Cieszę się, że mogliśmy się poznać wcześniej, a nie dopiero w szkolnej ławie - mówi Sandra. - Nie zapomnę długich wycieczek rowerowych oraz sytuacji, kiedy okulary Borysa opadały na dno jeziora - dodaje Malwina Konieczka."

Jednak największym i niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich była Msza św. sprawowana na pomoście jeziora w promieniach zachodzącego słońca przez nowego dyrektora Szkoły - ks. Jacka Orlika. Kończące obóz ognisko przeplatane było licznymi niespodziankami.

Dodajmy, że tegoroczni absolwenci Gimnazjum w Inowrocławiu osiągnęli wysokie noty z końcowego egzaminu, uzyskując średni rezultat z części humanistycznej 39,23 pkt., zaś z części matematyczno-przyrodniczej - 36,5, znacznie przewyższając osiągnięcia rówieśników z innych szkół. Wychowawcy oraz dyrekcja ma nadzieję, że "pierwszaki" za trzy lata osiągną równie dobre wyniki. Do tego potrzebna jest wzajemna współpraca, z której egzamin, w obozowych warunkach, uczniowie zdali na piątkę z plusem! Tak trzymać, aż do ostatniego dzwonka!

Autor: Adam Jaworski - "Przewodnik Katolicki" Bydgoszcz

Polecamy