środa, 3 czerwca 2020 r.

Spotkanie pracowników i wolontariuszy "Caritas"

Mszą św. celebrowaną przez ks. Romana Mroszczoka, szefa bydgoskiej Caritas, zainaugurowano w niedzielę Chrztu Pańskiego spotkanie opłatkowe pracowników i wolontariuszy Caritas. Urocze aniołki i pasterze z gimnazjum przy V LO, prowadzone przez panią Grażynę Danilczyk, przedstawiły śpiewające jasełka, rozpoczynając tym samym część mniej oficjalną.

Wśród przybyłych byli m.in. uczniowie pierwszego w Bydgoszczy Szkolnego Koła Caritas, pracownicy Caritas - począwszy od kierowcy, poprzez prowadzących Centrum Pomocy Bezdomnym "Betlejem", świetlicę, informatyka, "złotą rączkę", aż do głównej księgowej (to "stanowisko" nagrodzone zostało gromkimi oklaskami), przedstawicieli Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego, nauczycieli prowadzących kursy przygotowujące do matury i wolontariuszy - działających także na terenie swoich parafii. "To właśnie naszej kochanej księgowej - pani Marylki - pytam się często, czy możemy jeszcze coś kupić" - mówi z uśmiechem ks. Roman.

Na każdego z przybyłych czekał drobny upominek od św. Mikołaja. Dla przykładu piszący te słowa wyciągnął los z numerkiem, za którym krył się prześliczny pluszowy piesek (obecnie stoi na komputerze i nadzoruje pisanie artykułów.

Autor: Adam Jaworski - Bydgoszcz

Polecamy