poniedziałek, 16 września 2019 r.

Niedziela powołaniowa w Modliszewku

W ubiegłą niedzielę (13 czerwca br.) w parafii pw. św. Jakuba Ap. odbyła się niedziela powołaniowa, w której udział wziął rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego ks. dr hab. Bogdan Czyżewski, który na wszystkich Mszach św. zachęcał do modlitwy o powołania oraz klerycy III, IV i V roku PWSD.
Szczególną rolę spełniają tutaj członkowie parafialnego Koła Wspierania Powołań Kapłańskich, którzy w każdy pierwszy czwartek miesiąca wspólnie modlą się o powołania. Problem powołań szczególnie leży na sercu ks. Piotrowi Kotowskiemu, proboszczowi parafii pw. św. Jakuba Ap. w Modliszewku, bo jak mówi – Ostatnia prymicja w naszej parafii była dwadzieścia pięć lat temu. Chociaż ostatnio modlitwy zostają wysłuchane i jedna z tutejszych parafianek wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża i jest obecnie w postulacie.
W tym roku obchody niedzieli powołaniowej zostały połączone z obchodami Dnia Dziecka w Modliszewku, była to szczególna okazja do spotkania na gruncie mniej oficjalnym z klerykami. Wspólna zabawa, śpiewy, tańce, a przede wszystkim rozmowa pozwoliła zapoznać się dzieciom i dorosłym z seminaryjnym życiem i z różnymi drogami powołań do życia duchownego.

Polecamy