piątek, 27 listopada 2020 r.

Spotkanie stypendystów

W piątek, 14 maja br., odbyło się spotkanie stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia” z Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Każdy z nas z wielką radością przybył do Gniezna, na zaproszenie naszego koordynatora diecezjalnego – ks. dr. Mieczysława Polaka. Spotkanie to odbyło się w Ośrodku Powołaniowym i było poprzedzone wspólną modlitwą. Najmilszą niespodzianką było przybycie ks. biskupa Wojciecha Polaka. Mimo początkowej tremy nawiązała się bardzo miła rozmowa z dostojnym gościem.

Ksiądz biskup pytał głównie o program stypendialny i o zasady przyznawania stypendiów. Chciał również poznać, choć trochę, każdego stypendystę - jego zainteresowania i sytuację rodzinną. Najchętniej wspominaliśmy jednak nasz zeszłoroczny obóz wakacyjno-formacyjny, który odbył się w Krakowie.

Na zakończenie ks. biskup przytoczył słowa tragicznie zmarłego ks. biskupa Jana Chrapka: ,,Każdy człowiek powinien tak chodzić po ziemi, by zostawiać na niej ślady.” Nasza Fundacja jest takim właśnie śladem obecności Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ciąży na nas ogromna odpowiedzialność, a naszym zadaniem jest dawać siebie innym, a nie tylko brać.

Takie spotkanie, jak to ostatnie, umożliwia nam podzielenie się swoimi przeżyciami, zacieśnienie więzów przyjaźni i realizowanie nowych pomysłów. W imieniu stypendystów, chciałabym bardzo serdecznie podziękować ks. Mieczysławowi Polakowi za zaproszenie nas do miasta św. Wojciecha.

Natalia Rzetelna
uczennica LO w Strzelnie
stypendystka Fundacji "DNT”

Polecamy