wtorek, 14 lipca 2020 r.

Kolędy, prezenty i gorące kakao

Z myślą o najmłodszych...

Blisko czterdzieścioro dzieci z gnieźnieńskich Szkół Podstawowych nr 2 i nr 5 uczestniczyło w bożonarodzeniowym spotkaniu zorganizowanym przez gnieźnieńskie Stowarzyszenie św. Wincentego à Paulo. Śpiewano kolędy, wręczano prezenty i raczono się słodyczami.

Spotkanie odbyło się we wtorek, 28 grudnia 2004 roku, w siedzibie Stowarzyszenia św. Wincentego à Paulo przy ulicy Słomianka w Gnieźnie. Na dzieci czekała ogromna choinka, zastawiony przysmakami stół oraz worek z świątecznymi paczkami, w których znalazły się m.in.: maskotki, ubrania i niezbędne do efektywnej edukacji przybory szkolne. Było także coś dla ducha, czyli kolędy i pastorałki w wykonaniu Scholi im. Ojca Pio z parafii pw. św. Trójcy w Gnieźnie. Jak przyznała prezes Stowarzyszenia św. Wincentego à Paulo, Maria Ćwiklińska, bożonarodzeniowe spotkania z najmłodszymi to już tradycja. – Staramy się, by były one radosne i pełne ciepła. Zapraszamy dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących, stąd w przygotowywanych przez nas paczkach, prócz słodyczy i maskotek znajdują się także ubrania i przybory szkolne. A wszystko po to, by na buziach tych maluchów zagościł uśmiech.
A uśmiechów nie brakowało. Siedmioletnia Karolina obiecała, iż otrzymanymi prezentami sprawiedliwie podzieli się z bratem. Jej koleżanka natomiast, że część z nich podaruje kuzynowi, bo rodzeństwo jest już za duże. I o takie właśnie dobre uczynki prosił najmłodszych obecny na spotkaniu ks. kan. Zenon Rubach – proboszcz parafii pw. św. Trójcy w Gnieźnie. Ze strony dorosłych dobrym uczynkiem będzie przekazanie na rzecz Stowarzyszenia św. Wincentego à Paulo 1 procenta należnego podatku dochodowego od osób fizycznych. Od sierpnia 2004 roku należy ono bowiem do grona Organizacji Pożytku Publicznego.

Polecamy