czwartek, 9 lipca 2020 r.

Świeca za 4150 złotych

Kilkanaście tysięcy osób odwiedziło stronę serwisu Allegro.pl, na której w połowie grudnia 2004 roku Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zorganizowała przedświąteczną aukcję internetową. Największym zainteresowaniem cieszyła się świeca pobłogosławiona przez Ojca Świętego Jana Pawła II.

Świecę nabył mieszkaniec Krakowa, który ofiarował za nią 4150 złotych. Sprzedaż pozostałych przedmiotów: m.in. długopisów i piór polskich parlamentarzystów, koszulki klubowej ,,Lecha Poznań” z podpisami piłkarzy, płyt zespołu ,,Hey” oraz ubrań firmy ,,Big Star”, która włączyła się do akcji, przyniosła łącznie około 30 tysięcy złotych. Jak poinformował dyrektor gnieźnieńskiej Caritas - ks. Jacek Dziel, jedna trzecia tej kwoty, czyli 20 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na zakup 500 par obuwia zimowego dla dzieci i młodzieży, pozostała zaś cześć na budowę i modernizację placów zabaw przy prowadzonych przez Caritas ośrodkach m.in. w Chodzieży, Kołdrąbiu i Gnieźnie. Ks. Jacek Dziel zapowiada również, iż bożonarodzeniowa aukcja w Allegro.pl nie była ostatnią. Następna być może już przed świętami Wielkiej Nocy. Na zlicytowanie czekają: książka Czesława Miłosza z jego autografem oraz unikatowa analogowa płyta wydana z okazji powstania ,,Solidarności” z wypowiedziami Ojca Świętego i Lecha Wałęsy.
Należy dodać, iż statutową działalność Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspomóc można także przekazując na jej rzecz 1 procent podatku dochodowego od osób fizycznych. W minionym roku uczyniło to 718 osób z terenu całej Polski, co łącznie przyniosło organizacji około 175 tysięcy złotych. Znaczna część tej sumy przeznaczona została na uruchomienie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Strzelnie i Integracyjnego Centrum Aktywności w Inowrocławiu oraz dofinansowanie akcji ,,Ciepły posiłek dla ubogich”.
BERNADETA GOZDOWSKA

Polecamy