czwartek, 27 lutego 2020 r.

Opinie o podziale archidiecezji Ks. prałat Zbigniew Maruszewski, proboszcz parafii farnej i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Bydgoszczy

– Przez osiem lat byłem świadkiem niezwykłej troski ks. abpa Henryka Muszyńskiego o dobro duchowe bydgoszczan i całej archidiecezji, świadkiem Jego działalności w służbie Kościoła, a w szczególności, budowania pojednania między narodami i wyznaniami, budowania nowej Europy Ducha.
Zmiany administracyjne, które następują w Kościele polskim jako kontynuacja zmian strukturalnych z 1992 roku, są znakiem dostosowania Kościoła do potrzeb współczesności. Ale istota posługi biskupiej pozostaje ta sama – nowy biskup będzie kontynuował dzieło ewangelizacji, będzie nauczał i kierował powierzonym sobie Ludem Bożym. Do tej apostolskiej posługi bp Jan Tyrawa jest dobrze przygotowany.
Tak się szczęśliwie składa, że katedrą biskupią zostało sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości i Matka Boża będzie wzorem w tej służbie Bogu. Nowy biskup będzie tworzył wszystko od podstaw – czekają Go wielkie zadania, ale nie będzie sam – będzie miał księży, o których tak pięknie powiedział w pierwszym słowie skierowanym do diecezji – że cieszy się aktywnością bydgoskich kapłanów. Wierzę, że staną przy Nim i będą Go we wszystkim wspomagać, tak jak ludzie świeccy, którzy czują się coraz bardziej odpowiedzialni za sprawy Kościoła.

Tekst i zdjęcie: KATARZYNA MAMYS

Polecamy