wtorek, 18 lutego 2020 r.

Arcybiskup z Iraku z wizytą w Gnieźnie

W środę, 6 października br., przybył z wizytą do Gniezna ks. abp Jean Sleiman OCD - arcybiskup Bagdadu, który spotkał się z ks. abp. Henrykiem Muszyńskim oraz modlił się przy grobie św. Wojciecha.

Zwierzchnik chrześcijan obrządku łacińskiego w Bagdadzie rozpoczął wizytę w Polsce od nawiedzenia Gniezna, gdyż jak stwierdził, pragnął najpierw dotknąć miejsc związanych z początkami naszej wiary i państwowości
- Gniezno na historycznym szlaku dziejów Europy wydaje mi się bardzo ważne, gdyż to właśnie tutaj podejmowano przed wiekami pierwsze próby budowania trwałego pokoju w Europie – powiedział ks. abp Jean Sleiman. – Pokoju opartego na wzajemnym dialogu, szacunku i zrozumieniu, którego źródłem jest wiara w jednego Boga.
Przybywając jako pielgrzym do Sanktuarium św. Wojciecha, Arcybiskup Bagdadu zawierzył Bogu, przez wstawiennictwo Patrona Polski, wielkie sprawy pokoju i pojednania ludu irackiego. Na zakończenie spotkania ks. abp Henryk Muszyński przekazał jako dar dla Kościoła w Bagdadzie ikonę św. Wojciecha.

LUCYNA MUNIAK

Polecamy