czwartek, 27 lutego 2020 r.

Nagroda dla ks. kan. Andrzeja Rygielskiego

Złoty Liść 2004

W sobotę, 23 października br. w Wągrowcu, odbyła się uroczystość wręczenia księdzu kanonikowi Andrzejowi Rygielskiemu nagrody „Złoty Liść”, która w tym roku została przyznana już po raz dziesiąty przez redakcję gazety „Głos Wągrowiecki.
Jak tłumaczył Jerzy Mianowki, redaktor naczelny „Głosu Wągrowieckiego”, jest to wyróżnienie dla „przeciętnych wągrowczan, za ich nieprzeciętność” i uhonorowanie „zwykłych ludzi, za ich niezwykłość”. Nagroda „Złoty Liść” stanowi wyraz uznania dla organicznej pracy mieszkańców Wągrowca, którzy nie oglądając się na innych, po prostu robią swoje. W ten sposób, codzienną, sumienną pracą wzbogacają wspólne dobro. - Są to ludzie, którzy wychodzą z założenia, że służba bliźniemu, to największe dobro, jakim dysponuje ludzkość- tłumaczył podczas uroczystości Jerzy Mianowski.
Do takich ludzi należy ks. kan. Andrzej Rygielski, który od ponad dwudziestu trzech lat pełni posługę proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu. W tym czasie, dzięki jego wytrwałej pracy i niezwykłym umiejętnościom organizacyjnym, przy parafii powstały: noclegownia dla bezdomnych, jadłodajnia dla ubogich oraz najnowsze dzieło - hospicjum dla terminalnie chorych. W trakcie uroczystości podkreślano niezwykłą stanowczość i konsekwencję w działaniu, które charakteryzują życie i pracę ks. kan. Andrzeja Rygielskiego. Codzienny trud i zaangażowanie w pracę kapłańską i społecznej wągrowieckiego duszpasterza wzbudza ogromne uznanie, szacunek i sympatię mieszkańców jakubowego grodu. Sam nagrodzony, niezwykle skromnie tłumaczył, że wypełnia tylko swoje kapłańskie powołanie, a nagrodę traktuje jako wyraz uznania dla wszystkich tych, którzy wraz z nim pracują na rzecz osób potrzebujących.

LUCYNA MUNIAK

Polecamy