czwartek, 28 maja 2020 r.

Pokonani, którzy zwyciężyli

To szczególne spotkanie gromadzi każdego roku nie tylko osoby dotknięte chorobą alkoholizmu, ale także ich rodziny i przyjaciół, którzy przybywają licznie z całego regionu.

Organizatorami tegorocznego „Dnia Trzeźwości” były: Urząd Miasta i Gminy, Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, miejscowa Grupa AA, Miłośnicy i Sympatycy Trzeźwego Życia oraz Zarząd Główny Towarzystwa św. Wojciecha.
Spotkanie rozpoczęła Msza św. w intencji „życia w trzeźwości” sprawowana w kościele pw. św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Trzepkowski. Zgromadzeni w świątyni uczestnicy „Dnia Trzeźwości” wysłuchali także świadectwa, którym podzielił się Krzysztof z Bydgoszczy. Przypomniał on, iż problem alkoholizmu nie dotyczy wyłącznie osoby dotkniętej nałogiem. Skutki tej okrutnej choroby powodują cierpienie najbliższych i bardzo często prowadzą do rodzinnych tragedii.
Po zakończeniu Mszy św., uczestnicy spotkania udali się na miejski stadion, aby stanąć w szranki sportowych zmagań. Spośród różnych konkurencji każdy mógł wybrać coś dla siebie. I chociaż wyróżnieni zostali najlepsi, to na wszystkich twarzach było widać radość, a atmosferę, jaka panowała podczas sportowych zmagań można było nazwać iście rodzinną.
Wzorem lat ubiegłych, zwieńczeniem janowieckiego pikniku był otwarty mityng trzeźwości, po którym odbyła się wspólna zabawa.

Polecamy