niedziela, 16 czerwca 2019 r.

„Mała Tereska – Mały Misjonarz”

„Ach, pomimo swojej małości chciałabym oświecać dusze jak Prorocy, jak Doktorzy; mam powołanie, by być Apostołem... chciałabym przemierzać świat głosząc Twoje imię, i postawić na ziemi niewiernych Twój zwycięski Krzyż”(św. Teresa od dzieciątka Jezus).

Te słowa mogą służyć za motto Archidiecezjalnego Konkursu Misyjnego przeprowadzonego przez Referat Misyjny i Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie pod hasłem „Mała Tereska, Mały Misjonarz”, a zorganizowanego z okazji peregrynacji relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus po Polsce. – Ta Święta Karmelitanka modliła się za misje, jest patronką misjonarzy i dlatego postanowiliśmy w ten sposób przybliżyć dzieciom i młodzieży tę niezwykłą postać- tłumaczył ks. Franciszek Jabłoński, Diecezjalny Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.
W konkursie wzięło udział prawie 1000 młodych ludzi. Samych prac plastycznych przysłano ponad 700 w dwóch kategoriach: witraż i mozaika (wykonanych przez uczniów szkół podstawowych). Młodzież ucząca się w gimnazjum stawała w szranki z pracami literackimi, a dla uczniów starszych klas szkół podstawowych przeprowadzony został
konkurs wiedzy o św. Teresie.

LUCYNA MUNIAK

Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia z rąk ks. bp Bogdana Wojtusia podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie

Laureaci konkursu plastycznego:
Witraż:
Kl. I-III
Marta Kieszkowaska ( SP Siedlimowo), Beata Welzandt ( SP Janowiec Wlkp), Lidia Stachowiak ( SP Kruchowo),

Kl. IV-VI
Sandra Polus (SP Sarbinowo Drugie), Szymon Barczak ( SP nr 1 Kruszwica), Anna Przybyła (SP Mamlicz).

Mozaika:
Kl. I-III
Daniela Kowszewicz (SP Nr 3 Gniezno), Marcin Kowalkowski ( SP Nr 16 Inowrocław), Magdalena Milak (SP NR 12 Gniezno)

Kl. IV- VI
Klaudia Kuczma (SP Bożejewice), Michalina Ciesielska (SP Golina), Łukasz Orzechowski (SP Szczepanowo), Bernadetta Rynska ( SP Dąbrowa).

Laureaci konkursu literackiego:
Natalia Bednarska, Katarzyna Kwiecińska, Anna Orzechowska ( Gimnazjum w Pakości),
Jolanta Kuczma, Joanna Mrożek ( Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie),
Joanna Chrzanowska, Aneta Samularska, Beata Glac (Zespól Szkół w Dąbrowie),
Magdalena Dróżdż ( Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie),

Laureaci konkursu wiedzy:
Zuzanna Kanke (SP nr 9 w Gnieźnie),
Hanna Farmaniak (SP w Miłosławiu)
Katarzyna Marciniak (SP nr 12 w Gnieźnie),
Agnieszka Wojcieszak (SP w Goślinowie), Agata Mańkowska (SP 1 w Gniewkowie).

Polecamy