środa, 15 lipca 2020 r.

Chorzy- Zdrowi-Pielgrzymi

Pogoda była „wymodlona”, nie za ciepło, nie za zimno. I chociaż nogi bolały, to jednak pragnienie pokonania pielgrzymiego szlaku i modlitwy przed obrazem Wniebowziętej NMP w Dąbrówce Kościelnej było silne. „Krok w krok, noga w nogę” pacjenci, lekarze, ich rodziny oraz przyjaciele wraz ze swoim kapelanem, ks. Sławomirem Jessą wyruszyli 16 czerwca w pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki Kościelnej.

Już po raz piąty, z inicjatywy Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” oraz kapelana szpitala, ks. Sławomira Jessy zorganizowano 16 czerwca br. Pieszą Pielgrzymkę Integracyjną „Chorzy- Zdrowi” do Dąbrówki Kościelnej.
Do wspólnego pielgrzymowania zaproszono personel medyczny, lekarzy, pacjentów oraz ich najbliższych. -Dzięki takim integracyjnym działaniom łatwiej dokonać zmian w opinii społecznej i funkcjonujących przekonaniach na temat ludzi dotkniętych chorobą psychiczną – mówi ks. Sławomir Jessa, który na miejscu przewodniczył Eucharystii.- Łatwiej tym rodzinom prowadzić „normalne” życie.
Grupa ponad 130 pielgrzymów wyruszyła wczesnym rankiem po wspólnej modlitwie przy kościele pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie. Po południu, zmęczeni i utrudzeni drogą dotarli do sanktuarium Wniebowziętej NMP w Dąbrówce Kościelnej i po wspólnej modlitwie i Mszy św. zasiedli do radosnej biesiady.

LUCYNA MUNIAK

Polecamy