środa, 15 lipca 2020 r.

Norbertańskie Dni Młodych

W dniach od 10 do 11 czerwca br. odbywały się w Strzelnie Norbertańskie Dni Młodych. Tegorocznym spotkaniom towarzyszyło hasło: „Przybyliśmy oddać mu pokłon”.

Święto Młodych w Strzelnie rozpoczęło się w piątkowy wieczór (10 czerwca br.) na Rynku Miejskim. Przybyła z różnych zakątków archidiecezji gnieźnieńskiej młodzież uczestniczyła w koncercie zespołu „Piąta Pieczęć”, a następnie przeszła w radosnym marszu ewangelizacyjnym na plac parafialny. Pochód pielgrzymów zatrzymał się przy trzech kolejnych stacjach rozważań, które młodzież nazwała stacjami „piękna”, „świętych” i „milczenia”. Po przybyciu pod mury kościoła pw. św. Prokopa młodzi wraz z mieszkańcami strzeleńskiej parafii uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, który został wystawiony w niewielkim oknie romańskiej rotundy. Wyjątkową oprawę modlitwie adoracyjnej nadały tzw. tańce uwielbienia – czyli krótkie scenki taneczne zaprezentowane przez młodzież.
Na sobotnią część Spotkania Młodych złożyły się: wspólna Eucharystia, jarmark norbertański, a także zwiedzanie zabytków. Radosnym ukoronowaniem święta młodych były wieczorne koncerty zespołów „Po stronie nadziei” i „Anastasis”. O godzinie 21.37 przy blasku świec i pochodni oddano hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Marcin Makohoński

Polecamy