piątek, 27 listopada 2020 r.

Boże Narodzenie w oczach artystów

Już po raz siódmy odbył się w Wągrowcu konkurs na najpiękniejszą pracę plastyczną związaną tematycznie z Bożym Narodzeniem. 16 grudnia br. prace konkursowe – rysunki, obrazy i Bożonarodzeniowe szopki – zostały zaprezentowane mieszkańcom jakubowego grodu.

Organizatorami VII Powiatowego Konkursu o tematyce Bożonarodzeniowej było Muzeum Regionalne w Wągrowcu oraz ks. Edmund Karuk, proboszcz poklasztornej parafii pw. Wniebowzięcia NMP. W organizację konkursu włączyło się również Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Pałuckiej. Jak przyznają organizatorzy, każda kolejna edycja konkursu cieszy się coraz większym zainteresowaniem artystów oraz mieszkańców. Coraz wyższy jest także poziom prac konkursowych, co sprawia, iż wyłonienie laureatów nie jest łatwym zadaniem dla jury. Do konkursu na szopkę Bożonarodzeniową zgłoszono 102 prace wykonane przez 124 autorów, natomiast w konkursie plastycznym zaprezentowano 309 rysunków i obrazów.
W piątek, 16 grudnia br. w kapitularzu klasztoru pocysterskiego w Wągrowcu otwarta została wystawa pokonkursowa. W trakcie uroczystej inauguracji wystawy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich, wystawili Jasełka. Ciekawą prezentację przygotowało również Muzeum Regionalne, gdzie do 2 lutego 2006 roku można oglądać ekspozycję zatytułowaną: „Trzej królowie ze Wschodu za gwiazdą do Betlejem pospieszyli”.

Marcin Makohoński

Polecamy