czwartek, 19 września 2019 r.

Na paciorkach różańca

W czwartą niedzielę adwentu, 18 grudnia 2005 roku, w katedrze gnieźnieńskiej wystąpili aktorzy z Teatru „Rapsodycznego Dnia Trzeciego” z Wrocławia. Artyści zaprezentowali koncert-misterium, który został poświecony pamięci Ojca Św. Jana Pawła II.

Przedstawienie słowno-muzyczne, które nosi nazwę „Pieśni o Miłosierdziu Bożym” miało swoją premierę 18 maja 2003 roku we Wrocławiu. Radosne śpiewy i wspólna modlitwa ze zgromadzonymi w Bazylice Prymasowskiej spotkały się z wyjątkowo serdecznym i ciepłym przyjęciem. – Misterium jest pewną formą rozważań o fenomenie Bożej miłości, opieki i miłosierdziu – mówi Roman Kołakowski, autor tekstów i muzyki, pełniący rolę narratora w przedstawieniu. – Nasze Misterium nie jest spektaklem teatralnym, ale formą modlitwy różańcowej i refleksją nad jej tajemnicami światła wprowadzonymi do rozważań różańcowych przez Ojca Św. Jana Pawła II.
Organizatorem słowno-muzycznego spotkania był ks. kan. Jan Kasprowicz, proboszcz i kustosz katedry, Wydział programów Katolickich PSE „Polest” oraz Zarząd Główny „Civitas Christiana”. Obok Romana Kołakowskiego w Gnieźnie wystąpili również: Krystyna Kozanecka, Marzena Kucmer-Drzewiecka, Andrzej Olejnik i Marcin Rogoziński.

Marcin Makohoński

Polecamy