niedziela, 15 września 2019 r.

Uczymy się służyć…

W Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie od czerwca br. realizowany był projekt "Aby lepiej służyć", będący częścią ogólnopolskiego programu ,,Młodzież”. Wraz z innymi wolontariuszami uczyłyśmy się fotografii, tańca, rzeźby i… miłości bliźniego.

Pierwsze spotkanie było swoistym przygotowaniem do pracy w Domu Pomocy Społecznej. Po tym teoretycznym wstępie, miałyśmy okazję sprawdzić się na obozie integracyjnym w Gaju, podczas którego malowałyśmy, rzeźbiłyśmy i odkrywałyśmy nasze ukryte talenty manualne. W sierpniu przyszedł czas na fotografowanie. Wraz z innymi wolontariuszami uczyłyśmy się przedstawiać świat w interesujący sposób. Warsztaty te nauczyły nas innego, twórczego spojrzenia na rzeczywistość. Kolejne zajęcia poświęcone były sztuce teatralnej. Przedstawienie, nad którym wspólnie pracowaliśmy, miało zaprezentować poszczególne etapy życia człowieka oraz pomóc w zrozumieniu jego sensu i celu. Październik natomiast był miesiącem tańca. Pod bacznym okiem instruktora uczyłyśmy się krakowiaka, poloneza i polki. Nauka ta dała nam i mieszkankom domu wiele radości i satysfakcji.
W listopadzie nadeszła pora podsumowania naszej kilkumiesięcznej pracy. Oprócz dzieł materialnych będących owocem naszych spotkań i zaprezentowanych na specjalnej wystawie, wystawiliśmy spektakl, którego inspiracją było życie codzienne. Przez tych kilka spędzonych wspólnie miesięcy zrozumieliśmy na czym polega służba drugiemu człowiekowi. Czym jest niesienie bezinteresownej pomocy i jaką radość sprawia uśmiech, który jest jedyną zapłatą. Podczas pobytu w Mielżynie całym sercem chłonęliśmy atmosferę Domu Pomocy Społecznej. Odbyliśmy swego rodzaju rekolekcje, które dokonywały się w naszych sercach. Radość, szacunek, akceptacja, umiłowanie bliźniego to ważne elementy na drodze powołania, które otrzymał każdy chrześcijanin. Jest w nas wielkie pragnienie kontynuowania tych doświadczeń. W imieniu wszystkich wolontariuszy dziękujemy Siostrze Dyrektor i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego projektu.

Agnieszka, Asia i Agata - wolontariuszki

Polecamy