poniedziałek, 23 września 2019 r.

Rowerami na Jasną Górę

Przez kilka ostatnich tygodni trenowali formę i modlili się o dobrą pogodę. Wreszcie, w piątek 22 lipca br., po Mszy św. w kościele pw. św. Mikołaja wyruszyli rowerami z Łubowa k. Gniezna do Częstochowy na swoiste „rekolekcje w drodze”.

Już po raz drugi, siedemdziesięciu rowerzystów z Łubowa i okolic pod przewodnictwem proboszcza, ks. Grzegorza Iwińskiego postanowiło przemierzyć pątniczy szlak na Jasna Górę. Od ubiegłego roku ilość uczestników zwiększyła się ponad dwukrotnie. – W pierwszej pielgrzymce brało udział trzydzieści osób, tym razem, prawie siedemdziesiąt – mówi ks. Grzegorz Iwiński, inicjator i pomysłodawca pielgrzymki. - Najstarszy uczestnik ma pięćdziesiąt sześć lat, najmłodszy dziewięć.
To, że przedsięwzięcie rozrasta się organizacyjnie widać nie tylko po ilości rowerzystów, którzy szczelnie wypełnili wnętrze świątyni w Łubowie. „Zapleczem technicznym” zeszłorocznej pielgrzymki był samochód osobowy z niewielką przyczepą, który wiózł bagaże i żywność, w tym roku potrzebny był już autobus.
Pątnicy mają do przebycia około 300 km. Najdłuższy, zaplanowany odcinek wynosi 93 km. W drodze liczą na gościnność i życzliwość okolicznych mieszkańców. Noclegi będą w remizach, salach gimnastycznych, domach zakonnych i na kwaterach prywatnych. Na Jasną Górę dotrą w środę 27 lipca br.- Cieszy mnie, że coraz więcej osób bierze udział w naszych modlitewnych wędrówkach – mówi ks. Grzegorz Iwiński.- To takie rekolekcje w drodze, w czasie których nie zabraknie zarówno wysiłku fizycznego jak i duchowego, a ich uwieńczeniem będzie pokłon przed Jasnogórską Panią.

Lucyna Muniak

Polecamy