czwartek, 2 lipca 2020 r.

Króluj nam Chryste!

Kilkuset lektorów i lektorek z archidiecezji gnieźnieńskiej przybyło w niedzielę 20 listopada br. do Gniezna, by wspólnie świętować przypadający w Uroczystość Chrystusa Króla doroczny Dzień Lektora.

Spotkanie rozpoczęło się przed południem w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie lektorzy mieli okazję zobaczyć spektakl pt. ,,Jan Paweł II” Orędownik Prawdy”, przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr. 4 z Gniezna. Po jego zakończeniu uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej w gnieźnieńskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia. Podczas Eucharystii 161 kandydatów na lektorów otrzymało promocję lektorską i przyrzekło służbę swą pełnić gorliwie i z wielką sumiennością. - To was, drodzy lektorzy Jezus Chrystus, Król Wszechświata powołuje na swoich heroldów – mówił w homilii bp Wojtuś. – Macie głosić Jego naukę poprzez czytanie Słowa Bożego. Nie wystarczy jednak czytać. Trzeba przede wszystkim wierzyć w to, co się czyta i dawać temu świadectwo swoim życiem. Takich heroldów Jezus Chrystus potrzebuje i takimi macie być.
Po południu lektorki spotkały się z siostrami zakonnymi, a lektorzy z klerykami gnieźnieńskiego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Niedzielne spotkanie zakończyło nabożeństwo Słowa Bożego, które poprowadził ks. Ryszard Gilas – diecezjalny duszpasterz służby ołtarza. Doroczne spotkania w Uroczystość Chrystusa Króla są dla lektorów nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także motywacją do jeszcze ofiarniejszego i pełniejszego włączania się w misję głoszenia Słowa Bożego.

Bernadeta Gozdowska

Polecamy