czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Abp Muszyński: fizyczne cierpienie papieża świadectwem wiary

Oddziaływanie Ojca Świętego nigdy nie było tak silne, jak w dzisiaj, kiedy jest złożony fizyczną niemocą – podkreślił w rozmowie z KAI arcybiskup Henryk Muszyński. Metropolita zwrócił uwagę na heroizm papieża, który do końca pragnie wypełnić swe powołanie do służby Kościołowi.

Dla mnie jest to też przesłanie, że człowiek musi pełnic swoje powołanie, które Bóg mu wyznaczył do samego końca, nawet ponad miarę ludzką. W wypadku Ojca Świętego to właśnie widzimy.

Metropolita gnieźnieński zaapelował o modlitwę w intencji Jana Pawła II: O siły dla Ojca Świętego, ale także o siły dla nas, abyśmy dorastali do tej miary, którą Papież nam ukazuje.

Także biskup Piotr Libera wezwał Polaków do modlitwy w intencji zdrowia dla Ojca Świętego. Proszę, abyśmy otoczyli Jana Pawła II naszą serdeczną modlitwą, by szybko wrócił do nas i mógł kierować Kościołem - apelował sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Biskup Piotra Libera poinformował także, że w dniu dzisiejszym odbędzie się całodzienna adoracja w kaplicy Sekretariatu Episkopatu Polski, a jej główną intencją będzie powrót do zdrowia Jana Pawła II.

mlk,rl,im/Warszawa/Redakcja/KAI

Polecamy