czwartek, 28 maja 2020 r.

Gnieźnieńskie obchody 9. Światowego Dnia Życia Konsekrowanego

2 lutego w Kościele katolickim obchodzone jest święto Ofiarowania Pańskiego, określane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od 9 lat jest ono przeżywane w Kościele Powszechnym jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Każdego roku, w tym właśnie dniu, przypominamy sobie o cichej i dyskretnej, ale jakże ważnej obecności w naszych wspólnotach sióstr i braci zakonnych.
W święto Ofiarowania Pańskiego gnieźnieńska katedra, wypełniła się przybyłymi z różnych zakątków naszej archidiecezji i reprezentującymi różne wspólnoty siostrami i braćmi zakonnymi. Wszyscy zgromadzili się na uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Wojciech Polak. – Kościół widzi w waszej drodze życia i powołania, żywą pamiątkę życia i działalności Jezusa Chrystusa - zwrócił się do zgromadzonych ks. biskup.
W trakcie uroczystej Mszy św. zakonnicy i zakonnice ponownie odmówili formułę profesji zakonnej oraz odnowili wobec Kościoła śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa według reguł i konstytucji swoich wspólnot zakonnych.
Lucyna Muniak

Polecamy