czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Konferencje Wielkopostne w Inowrocławiu

Jedną z form przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego są rekolekcje wielkopostne. W tym roku w Inowrocławiu, poza rekolekcjami, które odbywają się w parafiach, zorganizowano trzydniowy cykl konferencji (21-23 lutego br.), które poprowadził ks. bp Wojciech Polak. Motto konferencji brzmiało: „Kontemplacja Oblicza Chrystusa Syna - Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego".

Zamyślenia wielkopostne spotkały się z dużym zainteresowaniem inowrocławian. Spotkania zorganizowane przez parafię pw. św. Jadwigi Królowej i Klub Inteligencji Katolickiej przeznaczone były szczególnie dla duszpasterstwa nauczycieli oraz członków wspólnot: Towarzystwa Świętego Wojciecha, Kościoła Domowego i KIK. Uczestnicy konferencji z zainteresowaniem wysłuchali nauk wygłoszonych przez Księdza Biskupa, w których szczególną uwagę zwrócił on na styl życia chrześcijan i świadectwo ich słowa, które - jak stwierdził - powinny pomóc współczesnym ludziom dostrzec, że Zmartwychwstały Chrystus jest przyszłością człowieka.
Konferencje odbywały się w łączności ze Mszą św. Uroczysta liturgia i Słowo Boże wzbogacone było muzyką, m.in. w wykonaniu Zespołu Wokalnego Inowrocławskiego Towarzystwa Muzycznego „Pro Arte” pod dyrekcją Anny Drogowskiej.

JACEK NIJAK

Polecamy