środa, 3 czerwca 2020 r.

Modlitwą i śpiewem

Przez trzy dni, od 14 do 16 lutego br. w Domu Zakonnym Sióstr Pallotynek w Gnieźnie, odbywały się rekolekcje dla organistów z archidiecezji gnieźnieńskiej.

W tym roku, po raz pierwszy, uczestniczyli w nich również panowie organiści i panie organistki z parafii, które w ubiegłym roku zostały przyłączone do archidiecezji gnieźnieńskiej z archidiecezji poznańskiej i diecezji włocławskiej. - Coroczne rekolekcje dla organistów służą przede wszystkim pogłębieniu formacji duchowej – mówi ks. Ryszard Figiel, dyrektor Archidiecezjalnego Studium dla Organistów. – Ponadto spotkania te są bardzo owocne w wymiarze praktycznym. Wymieniamy doświadczenia, uczymy się nowych pieśni i pracujemy nad poprawnością naszego śpiewu. O wymiar duchowy rekolekcyjnego spotkania zatroszczył się ks. Piotr Kotowski – diecezjalny duszpasterz pracowników świeckich, który wygłosił cykl konferencji na temat Eucharystii.
Jak mówią uczestnicy rekolekcji modlitewno-warsztatowe spotkania są bardzo cenne i zawsze owocne. Za udział w nich wdzięczni są więc nie tylko organizatorom, ale i swoim księżom proboszczom. W wielu przypadkach to właśnie oni sfinansowali pobyt swoich organistów w Gnieźnie.

MARCIN MAKOHOŃSKI

Polecamy