środa, 3 czerwca 2020 r.

Wągrowiec: intencje przez internet

W parafii w Wągrowcu można zgłosić intencje modlitwy za pośrednictwem internetu. Kilkanaście razy dziennie ze skrzynki e-mailowej pracujący tam księża odbierają intencje modlitw na odbywająca się co tydzień nowennę.

Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czasie których odczytywane są intencje modlitw nadsyłanych przez internautów, wprowadził półtora roku temu proboszcz parafii pocysterskiej ks. Edmund Karuk. Jak podkreśla, zrobił to, by "pomagać ludziom, którzy stracili już nadzieję na lepsze jutro".

- Nowenna ma swój stały przebieg, ale jako nabożeństwo paraliturgiczne nie podlega ścisłym przepisom. Pozwala to na wprowadzenie różnych innowacji i charakterystycznych dla danego kościoła form tego nabożeństwa - wyjaśnia ks. Karuk.

Uczestnicząc w nabożeństwach można usłyszeć wołania o zdrowie, pomoc materialną, potomstwo czy efektywniejszą naukę. Internauci proszą o modlitwę w intencji trudnych życiowych spraw, o pomoc w walce z nałogami czy oczyszczenia serca ze złości i niecierpliwości.

- Ludzie borykają się z różnymi problemami, a wiara im pomaga. Podczas nowenny modlą się oni nie tylko we własnych intencjach, ale i w wielu intencjach internautów, którzy swoje prośby przesyłają na internetową stronę parafii. Ważne jest również to, że o spełnienie danej prośby nie modli się tylko sam proszący, ale robi to z nim cała wspólnota - podkreśla proboszcz.

Każda osoba, która chce, aby w jej intencji modlili się także wierni z Wągrowca może to uczynić przesyłając drogą internetową (www.parafia-internetowa.pl) treść swojej prośby.

KAI (spet //mr)

Polecamy