poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Modlitwa w intencji powołań

W wigilię Zesłania Ducha Świętego odbyła się VI ogólnopolska pielgrzymka rodzin osób powołanych i wspierających powołania na Jasną Górę.

Od kilku już lat najliczniejszą grupę pielgrzymów stanowią wierni z naszej archidiecezji, skupieni w Stowarzyszeniu Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej, którego założycielem i pierwszym prezesem był zmarły w ubiegłym roku ks. kan. Jan Tadych. Uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w konferencjach nt. powołań, które poprowadził ks. bp Stefan Regmunt z diecezji legnickiej, Delegat Episkopatu Polski ds. Powołań. Następnie pątnicy zgromadzili się przy stole eucharystycznym w Bazylice Jasnogórskiej, gdzie Mszy św. koncelebrowanej przez dziesiątki kapłanów przewodniczył ks. bp Adam Odzimek z Radomia. Zwieńczeniem modlitewnego skupienia było uroczyste nabożeństwo majowe pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Nowaka z Częstochowy. Dwustuosobowa grupa pielgrzymów z Inowrocławia i rejonu inowrocławskiego uczestniczyła ponadto
w drodze krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, którą poprowadził ks. Paweł Kowalski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Pątnikom Refleksją, która towarzyszyła pątnikom była pamięć o powołaniu do życia duchowego oraz powołaniu życiowym każdego człowieka oraz szacunku wobec niego.
Jacek Nijak

Polecamy