czwartek, 2 lipca 2020 r.

Biblia – Księgą Życia

Po co nam Pismo Święte?

Pytanie to było hasłem przewodnim pierwszej konferencji biblijnej, która odbyła się 5 stycznia w Inowrocławiu i 6 stycznia w Gnieźnie. Inauguracyjnego wykładu, wygłoszonego przez ks. dr. Pawła Podeszwę z gnieźnieńskiego PWSD, wysłuchało ponad dwieście osób.

- Chrześcijanin, który chce być człowiekiem żywej wiary, nie może pytać: po co mu Pismo Święte? – mówił w Gnieźnie ks. dr Paweł Podeszwa. – To tak, jakby pytał, po co mu chleb, gdy jest głodny; lek, gdy jest chory; dach nad głową, gdy jest zmęczony... Nie ma znajomości Chrystusa bez znajomości Pisma Świętego. Jest ono listem Boga adresowanym do każdego człowieka. Pytanie tylko, czy chcemy ten list otworzyć?
Jeśli wierzyć statystykom – chcemy, bo Biblia należy do najczęściej kupowanych książek na świecie. Niestety na dobrych chęciach zwykle się kończy. Kupujemy Biblię, stawiamy na półce i już do niej nie zaglądamy, a jeśli nawet, to czynimy to nader rzadko. Dlaczego? Bo zwykle nie rozumiemy jej treści. Zniechęca nas długość i zawiłość tekstów, a także pozorny brak ich aktualności... Dlatego – jak podkreślił ks. dr Paweł Podeszwa – konieczne jest nabycie pewnej umiejętności czytania Biblii, kompetencji, która pozwoli nam Słowo Boże nie tylko poznać, ale i właściwie zrozumieć. I temu właśnie służyć mają zainaugurowane 5 i 6 stycznia br. konferencje biblijne, które co dwa tygodnie odbywać się będą w Inowrocławiu i Gnieźnie. Kolejne spotkania już 19 i 20 stycznia br. Tym razem temat przewodni brzmi: ,,Zanim otworzysz Biblię”. Serdecznie zachęcamy do udziału.
BERNADETA GOZDOWSKA

Polecamy