poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Nowi rycerze św. Wojciecha

Już od ponad dwóch miesięcy w parafii pw. Narodzenia NMP w Pyzdrach działa koło parafialne Towarzystwa św. Wojciecha. Jest to pierwszy oddział tego stowarzyszenia, który powstał na terenie przyłączonym do archidiecezji gnieźnieńskiej z diecezji włocławskiej w marcu 2004 roku.

Nowe koło w Pyzdrach liczy 10 braci. Dołączyli oni do grupy 350 członków Towarzystwa św. Wojciecha, działającego od 16 lat na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej, a od 2 lat także na terenie diecezji bydgoskiej. Parafialne koło w Pyzdrach tworzą: Henryk Chlebowski, Kazimierz Jackowski, Lechosław Jankowski, Krzysztof Komar, Michał Koralewski, Wacław Rogoziński, Alfons Tamborski, Władysław Skupiński, Roman Winter i Waldemar Bartczak.
Przed oficjalnym włączeniem w szeregi Towarzystwa św. Wojciecha, nowi członkowie uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych i rekolekcjach. Po tych duchowych przygotowaniach, zgodnie z wieloletnią tradycją, stanęli w gnieźnieńskiej katedrze u grobu swego Patrona, by nałożyć wyróżniające ich płaszcze. Granatowe szaty zostały wcześniej poświęcone przez kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski, a jednocześnie założyciela Towarzystwa św. Wojciecha.


Marcin Makohoński
Na podstawie relacji Sylwii Mazurczak

Polecamy