poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.

Muzyczne przemienienie

W miesiącu sierpniu, w archidiecezji gnieźnieńskiej, z cyklem koncertów wystąpi zespół „Przemienienie” z parafii pw. św. Michała w Katowicach. Ta młodzieżowa grupa wokalno-instrumentalna jest laureatem wielu konkursów i festiwali, a w jej repertuarze czołowe miejsce zajmuje muzyka religijna.

Zespół „Przemienienie” powstał w kwietniu 1983 roku. Składa się on z grupy wokalnej i instrumentalnej. W tej ostatniej znajdują się instrumenty smyczkowe oraz dęte. Nad kształtem muzycznym i artystycznym zespołu czuwa Wiesław Świderski. Grupa koncertuje nie tylko w Polsce, odwiedzając parafie w większości diecezji, ale i za granicą naszego kraju. Swój artystyczny kunszt prezentowała między innymi w Norwegii, Szwecji, Włoszech, Austrii i Ukrainie. Młodzi ludzie grali i śpiewali także dla Ojca Świętego Jana Pawła II. W swoim repertuarze posiada, obok bogatej palety muzyki religijnej, utwory wielkich mistrzów – J. S. Bacha, J. B. Pergolessiego, W. A. Mozarta, czy T. Bairda.
W archidiecezji gnieźnieńskiej zespół „Przemienienie wystąpi” w kościele parafialnym w Witkowie (13 sierpnia o godz. 18.45), w kościele parafialnym w Powidzu (14 i 15 sierpnia o godz. 19.45) oraz w Sanktuarium Maryjnym w Markowicach (15 sierpnia o godz. 11.00).

Marcin Makohoński

Polecamy