poniedziałek, 16 września 2019 r.

Stypendyści u grobu św. Wojciecha

Blisko 1600 stypendystów Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyjechało 4 lipca br. do Gniezna, by modlić się u grobu św. Wojciecha. Pielgrzymkę zorganizowano w ramach czwartego obozu wakacyjnego, który w tym roku odbywał się w Poznaniu.

Najpierw było zwiedzanie gnieźnieńskiej katedry i odpoczynek w ogrodach seminaryjnych, a później Msza św., której przewodniczył bp Bogdan Wojtuś. W homilii wezwał młodych, by idąc za przykładem św. Wojciecha, odważnie świadczyli o Chrystusie i sumiennie wypełniali zadania, które powierzył im Bóg. – Ojciec Święty Jan Paweł II mówił: ,,wy jesteście nadzieją Kościoła.” Teraz jest wasza godzina. Jako prawdziwi świadkowie Chrystusa macie budować Polskę na fundamencie Ewangelii – podkreślił bp Wojtuś, wskazując na zadania stojące przed młodymi ludźmi. – Twórzcie małżeństwa i rodziny zgodnie z zamysłem Boga – wezwał. – Kształtujcie życie gospodarcze tak, by była praca i sprawiedliwa płaca. Nie rezygnujcie z udziału w życiu politycznym. Katolicy świeccy powinni brać w nim udział i kształtować je według Ewangelii. Wreszcie pamiętajcie o swoich korzeniach, o kulturze zbudowanej na fundamencie chrześcijaństwa. To są wasze zadania, które daje wam Pan Bóg.
Msza św. była głównym punktem ponad trzygodzinnej wizyty stypendystów w mieście św. Wojciecha. W drodze powrotnej do Poznania młodzi ludzie zatrzymali się na Lednicy. Wakacyjny obóz, w którym brali udział rozpoczął się 26 czerwca i odbywał pod hasłem ,,7 Darów Poznania”. Jednym z programowych wyznaczników była 50. rocznica ,,Poznańskiego Czerwca 56”, w której obchodach stypendyści brali czynny udział. Mieli także sposobność lepiej poznać Wielkopolskę i zobaczyć jej najcenniejsze zabytki. Uczestnictwo w obozie było także okazją do nawiązania nowych przyjaźni, rozwijania talentów i pogłębiania wiary. Z archidiecezji gnieźnieńskiej brało w nim udział 26 młodych ludzi.

Bernadeta Gozdowska

Polecamy