czwartek, 27 lutego 2020 r.

Narciarze z Katolika

Pierwszy tydzień ferii zimowych młodzież wraz z wychowawcami Gimnazjum i Liceum Katolickiego w Inowrocławiu spędzili wspólnie na zimowisku w Zakopanym.
Czas odpoczynku stał się czasem jazdy na nartach i snowboardach na stokach w Poroninie, Małym Cichym i Pardałówce. Doświadczeniem piękna polskich Tatr pokrytych puchem śnieżnym stał się również spacer Ścieżką pod reglami i Doliną Strążyską aż do zamarzniętego wodospadu Siklawica.
Grupa spotkała się też z p. Zofią Bigosową, gaździną z Głodówki k/Zakopanego, prowadzącą program telewizyjny "Bigosowa i szwagry", w którym gości polityków, urzędników i artystów. Był to czas zadumy... o miłości do ojcowizny, o problemach współczesnej młodzieży, o konieczności porządkowania życia codziennego, o czytaniu lektur (Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, o używaniu telefonów komórkowych, telewizji i komputerów, o problemach rodzinnych rozwiązywanych przez Seniora rodu)

Wyjazd do Zimowej Stolicy Polski był dla wszystkich radością przeżywania prawdziwej wspólnoty w szkole i poza nią. Już dzisiaj tęsknimy za następnym. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na Naszą stronę internetową: www.katolik.home.pl.


Ks. Jacek Orlik, dyrektor Szkół

Polecamy