wtorek, 18 lutego 2020 r.

Wakacje z Wartościami

Wakacje z Wartościami

Wakacje z Wartościami to czas aktywnego wypoczynku, sportu i rekreacji połączonego z edukacją i wychowaniem. Poniżej, oprócz wakacyjnej oferty przedstawiamy nasze Stowarzyszenie.


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ma za zadanie kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz upowszechnianie katolickich wartości we wszystkich dziedzinach, zwłaszcza społecznego i kulturalnego życia. Stowarzyszenie zrzesza młodych katolików na terenie całej Polski i istnieje już prawie we wszystkich diecezjach. KSM kontynuuje pracę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej, będących częścią Akcji Katolickiej, a działających w Polsce do roku 1953. W prawie tysiącu oddziałach parafialnych i kołach środowiskowych jest ok. 20 tys. członków Stowarzyszenia, a do KSM może przyłączyć się każdy między 14 a 30 rokiem życia.
Struktury organizacyjne KSM są ściśle związane ze strukturami organizacyjnymi Kościoła Katolickiego. Zarząd Diecezjalny czuwa nad pracą Stowarzyszenia w diecezji, a za zgodą proboszcza powołuje oddziały KSM działające przy parafiach, szkołach i uczelniach.
Stowarzyszenie organizuje życie młodzieży, troszcząc się o rozwój wiedzy ogólnej, specjalistycznej i kwalifikacji zawodowych. Dba o to, by młody człowiek rozwijał się nie tylko duchowo, ale również intelektualnie i organizacyjnie. Oddziały KSM prowadzą działalność religijną, patriotyczno- społeczną i charytatywną, a także dbają o rozwój poprzez działalność kulturalno – rozrywkową i sportową. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży poprzez takie działania ma na celu uczenie młodych ludzi kulturalnej i aktywnej formy rozrywki.

Dzisiejszy chrześcijanin nie może skupić się tylko na rozwoju duchowym, dlatego poza szerokim wachlarzem szkoleń – m.in. dziennikarskich, z zarządzania, marketingu, dyplomatycznych czy wokalno - instrumentalnych, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży prowadzi również wakacyjne obozy językowe dla dzieci i młodzieży, bazując na kilkuletnim już doświadczeniu w tej dziedzinie.
Zapraszamy na obozy językowe, które dają możliwość zdobycia wiedzy i pozwalają na przyjemnie spędzony czas w atrakcyjnych miejscowościach na terenie całego kraju. Kolonie i obozy języka angielskiego i niemieckiego prowadzone są pod merytoryczną opieką wykładowcy akademickiego dr Marka Kuczyńskiego, autora wielu podręczników do nauki języka angielskiego, a także programów wpisanych na listę Ministerstwa Edukacji.
Kolonie i obozy odbędą się w atrakcyjnych miejscowościach m.in.: Wisła w Beskidzie Śląskim, Maniowy nad Jeziorem Czorsztyńskim, Sikórz koło Płocka, Piwniczna Zdrój w Beskidzie Sądeckim, Zagórze Śląskie w Górach Sowich, Grabowiec pod Toruniem oraz Zakrzowie koło Wadowic, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość bliższego zapoznania się z sylwetką Ojca Świętego oraz odwiedzić miasto, w którym wychowywał się Karol Wojtyła.
W ramach „Wakacji z Wartościami” przeprowadzanej przez KSM zapraszamy również do udziału w rekolekcjach, obozach szkoleniowych, dniach formacyjnych dla liderów, szkoleniach oraz obozie formacyjno-rekreacyjnym. Odbędą się one w Poroninie koło Zakopanego oraz na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym.
W ramach rekolekcji, szkoleń, dni formacyjnych oprócz zajęć, spotkań w grupach przewidziane są również gry i zabawy, zajęcia sportowe, wycieczki krajobrazowe oraz inne atrakcje.
Bliższe informacje: Biuro KSM Kopernika 9, 31-034 Kraków, tel./fax. (012) 422 42 99 (pon-pt w godz. 8-16) lub na www.ksm.org.pl.

Polecamy