środa, 18 września 2019 r.

Pamięci Jana Pawła II

W niedzielę, 19 marca br., w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Żninie wystąpili aktorzy z Teatru Rapsodycznego „Dnia Trzeciego” z Wrocławia. Artyści zaprezentowali koncert-misterium, który został poświęcony pamięci Ojca Św. Jana Pawła II.

Organizatorem słowno-muzycznego spotkania był ks. Stanisław Talaczyński, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie oraz Wydział Programów Katolickich PSE „Polest”.
Przedstawienie zatytułowane „Jezu ufam Tobie” powstało przed trzema laty z okazji obchodów 25. rocznicy pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Obecnie jest ono wystawiane w wielu kościołach w całej Polsce. Jak mówią wykonawcy tego dzieła, poprzez muzykę i słowo chcą złożyć hołd Janowi Pawłowi II, który jest wciąż żywy w sercach Polaków. – Misterium zostało przygotowane w formie kilkuminutowych rozważań o tajemnicy Bożego miłosierdzia, które przeplatane były śpiewem polskich i łacińskich religijnych – mówi Roman Kołakowski, autor tekstów i muzyki. – Nasze Misterium nie jest spektaklem teatralnym, ale formą modlitwy, połączonej z refleksją nad myślą i nauczaniem Ojca Św. Jana Pawła II. Kiedy spektakl powstawał, często odwoływaliśmy się również do myśli zawartych w „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Studiowaliśmy jej życiorys, staraliśmy się odkryć i zrozumieć jej przesłanie, które w prostych słowach ukazuje niezgłębioną tajemnicę Bożej miłości.
Obok Romana Kołakowskiego w Żninie wystąpili również: Krystyna Kozanecka, Marzena Kucmer-Drzewiecka i Marcin Rogoziński. Prezentacja misterium spotkała się z wyjątkowo serdecznym i ciepłym przyjęciem.

Marcin Makohoński

Polecamy