niedziela, 23 lutego 2020 r.

Do Ciebie Wągrowiecka Madonno…

Sierpień to dla parafii poklasztornej w Wągrowcu czas szczególny. W tym miesiącu, a dokładnie 15 sierpnia, bardzo radośnie obchodzona jest bowiem uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, patronki parafii. Tegoroczne, odpustowe świętowanie ma jednak wyjątkowy charakter, gdyż poprzedza je dziesięciodniowe, duchowe przygotowanie.

- Począwszy od 6 sierpnia, aż do dnia, w którym odbędą się główne uroczystości odpustowe, wspólnie z mieszkańcami naszej parafii, Wągrowca i okolic, radośnie przygotowujemy się do uczczenia naszej patronki – mówi ks. Edmund Karuk, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu. – Każdego dnia z kościoła filialnego pw. św. Piotra i Pawła wyrusza późnym wieczorem procesja, która zmierza do parafialnej świątyni, gdzie znajduje się figura Matki Bożej zwanej Wągrowiecka Madonną. Po dotarciu na miejsce odbywa się Apel Jasnogórski. Po wspólnym śpiewie maryjnych pieśni, miejscowi poeci odczytują swoje wiersze poświęcone Matce Bożej, zaś co drugi dzień z krótkim recitalem muzyki poważnej lub religijnej prezentują się muzycy instrumentaliści z Wągrowca i Gniezna.
Ukoronowanie dziesięciodniowych przygotowań odbędzie się 15 sierpnia br. w poklasztornej świątyni. Uroczystości patronalne rozpoczną się o godzinie 17.15 nieszporami po których około godziny 18.00 sprawowana będzie suma odpustowa. Okolicznościową homilię wygłosi tego dnia ks. Waldemar Hanas, redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”.

Marcin Makohoński


Ks. proboszcz Edmund Karuk serdecznie zaprasza wszystkich czcicieli Matki Bożej, mieszkańców nie tylko parafii, ale i całego Wągrowca oraz jego okolic do włączenia się w codzienne, odpustowe przygotowania, które rozpoczynają się o godz. 20.30 w kościele filialnym oraz do radosnego uczestniczenia w nieszporach i sumie odpustowej

Polecamy