poniedziałek, 23 września 2019 r.

Tenisista z numerem 1

Uroczystą Eucharystią w gnieźnieńskiej katedrze zakończyły się trwające przez cały rok obchody jubileuszu 100 lat Kortów Tenisowych w Gnieźnie. Uroczystość połączona została z trwającym w Gnieźnie Festiwalem Mozartowskim, a specjalną legitymację honorowego członka Gnieźnieńskiego Klubu Tenisowego z numerem 1 otrzymał abp Henryk Muszyński.

Zarówno Msza święta, jak i Festiwal Mozartowski odbywający się w tym roku po raz pierwszy w Gnieźnie to efekt starań i długich przygotowań członków Gnieźnieńskiego Klubu Tenisowego. Trwające cały rok obchody stulecia zwieńczone zostały w sobotę 1 grudnia.
– Niech korty służą rekreacji, niech będą miejscem spotkań z drugim człowiekiem – mówił do tenisistów bp Wojciech Polak podczas homilii. -  To miejsce, które doskonale rozwija zdolności fizyczne człowieka, a jednocześnie stwarza możliwość jego integralnego rozwoju. Tu obowiązuje zdrowa sportowa rywalizacja w duchu fair play, tu jest okazja do pielęgnowania więzi międzyludzkich.
Po uroczystościach w Katedrze członkowie Gnieźnieńskiego Klubu Tenisowego wręczyli legitymacje dla honorowych członków swojego Klubu. Legitymację z numerem pierwszym otrzymał abp Henryk Muszyński za zainteresowanie sportem i szczególne zamiłowanie do tenisa. Odbierający legitymację Arcybiskup mówił: – Niech ta legitymacja stanie się okazją do wznowienia przygody z tym pięknym sportem, jakim jest tenis. Czuję się zaszczycony, że wybrali mnie państwo na członka honorowego. Tenis to najszlachetniejszy ze wszystkich sportów: życzę, by rozgrywki tenisowe przynosiły wam wiele radości, sukcesów i miłych wspomnień.
 Legitymacje z kolejnymi numerami otrzymali m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalnych i samorządowych, szczególnie przychylni gnieźnieńskiemu Klubowi.

 

Polecamy