czwartek, 28 maja 2020 r.

Bp Polak do młodzieży w Gnieźnie: jesteście dobrym ziarnem na zasiew!

Do odkrywania swojego powołania i stawania się dobrym ziarnem na zasiew zachęcał dziś młodzież bp Wojciech Polak podczas Mszy św. sprawowanej po południu w katedrze gnieźnieńskiej. W Eucharystii uczestniczyło kilkuset młodych ludzi, którzy przybyli do Gniezna w dorocznej pielgrzymce do grobu św. Wojciecha.

,,Jesteście dobrym ziarnem na zasiew! Nie mówię tego, aby wam schlebiać, choć z podziwem patrzę na drogę, którą z różnych zakątków naszej diecezji przeszliście. Jesteście dobrym ziarnem na zasiew, bo jesteście kochani przez Jezusa i przez Niego powołani, aby jak pszeniczne ziarno rodzić plon obfity” – mówił bp Polak, tłumacząc młodym, że być dobrym ziarnem na zasiew to znaczy pozwolić Bogu, aby w nich działał swoją miłością i łaską.

,,Być dobrym ziarnem na zasiew, to odkryć – jak nasz patron św. Wojciech – że Bóg ma wobec każdego z nas swój plan miłości, że cięgle wybiera – jak przypomina nam – tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Modlitw o Powołania – <>” – mówił bp Wojciech Polak.

W tegorocznej pielgrzymce młodych do grobu św. Wojciecha uczestniczy kilkuset młodych ludzi z różnych zakątków archidiecezji gnieźnieńskiej. Wraz z nimi do Gniezna przyszli także młodzi Czesi, Słoweńcy i Niemcy. Po raz pierwszy w pielgrzymce uczestniczy także młodzież z Bydgoszczy.

bg KAI/Gniezno


Polecamy